vitaminų svarba nėštumo metu
Nėštumas Sveikata

Vitaminų svarba nėštumo metu

Kai moteris pastoja jai yra labai svarbu gauti tiek vitaminų kiek reikia. Gydytojai visada pataria kokius vitaminus reikia vartoti. Kartais jie rekomenduoja gerti vitaminus atsižvelgdami į tyrimus ir patį nėštumą, taip jie stengiasi pagerinti sveikatos būkle mamai ir kūdikiui. Gerdamos vitaminus mamos padeda organizmui sutvirtėti ir tuo pačiu aprūpina savo vaisių vitaminais ir mineralais. Tai gali padėti sumažinti įvairias anomalijas bei gimdymo defektus. Be to, tai skatina geresni vaisiaus vystymąsi bei augimą.

Jungtinėse Valstijose, kasmet dėl nėštumo komplikacijų miršta 28000 kūdikių. Tyrimai parodė, kas įvyksta daug nėštumo ar gimdymo komplikacijų jei mama nevartoja gydytojo nurodytų medikamentų. 467000 vaikų gimė per anksti ir 154000 vaikų gimė su per mažu svoriu ir kartu su gimdymo defektais. Vartojant prenatalinius vitaminus galima įšventi daug komplikacijų ir problemų ne tik mamos, bet ir vaikams.

Prieš pasirenkant prenatalinius vitaminus reikia apsvarstyti kelis dalykus, kaip sudedamosios dalys, jų kokybė, kokia dalis vitaminų tenka vaisiui, kai mama vartoja šiuos preparatus. Svarbios sudedamosios vitaminų dalys yra folio rūgštis, vitaminas B6, kalcis, geležis, imbieras, vitaminai A, B, C, D ir E. Folio rūgštis padeda užkirsti kelia rimtoms anomalijoms, geriau kūdikiui vystosi galvos bei nugaros smegenys, taip mažinama rizika, kad vaikelis gali gimti su protine negalia ar fizine negalia. Taip pat vartojant šiuos preparatus sumažinama rizika gimimo defektams, galimybė atsirasti priešlaikiniam gimdymui ir per mažam vaiko svoriui.

Jei sunku mamoms suvokti kokie prenataliniai vitaminai geriau konsultuokitės su specialistu. Jis rekomenduos kokie vitaminai yra geriau, kokių reikėtų pagerti daugiau, kurių užteks tik kurso. Galbūt mamai reikės gerti vitaminus viso nėštumo laikotarpio metu. Tai priklauso nuo kiekvienos moters individualiai.

Komentarai

Komentuoti