blogas auklėjimo stilius įtakoja vaiko charakterį
Santykiai Vaikai

Blogas auklėjimo stilius įtakoja vaiko charakterį

Nuo pat ankstyvojo amžiaus jūsų vaikas išmoksta imituoti tai ką jaučia ir girdi. Kaip rodo tyrimai, vaikas negali atskirti, kas yra gera nuo blogo, kol jis pasiekia septynerių metų amžių. Kol jis pasiekia tokį amžių, tiesiog viską imituoja kas dedasi aplink. Jei rodysite blogą pavyzdį savo vaikui, tai labiausiai tikėtina, kad jis taip ir elgsis. Pavyzdžiui, jei jūs turite blogus tėviškus įpročius ir dažnai šaukiate ant vaiko, jis bus įsitikinęs, kad riksmas yra geras dalykas, nes jis linkęs sekti visais jūsų pavyzdžiais.

Atsisakykite blogų tėviškų įpročių

Kaip rodo tyrimai prasti tėvų įpročiai ne tik kenkia vaikui, bet ir tėvams. Jūs negalite žinoti, bet blogi auklėjimo įpročiai, pavyzdžiui, mušimas ar šaukimas yra tiek tėvų, tiek vaikų įtampos dalis. Stresas dažnai gali sukelti įvairių rūšių ligas, tokias kaip padidėjęs kraujospūdis, depresija, nemiga ir kt. Taip pat tėvai, kurie negali kontroliuoti savęs spręsdami vaikų problemas dažnai sukelia fiziškas ir emocines kančias savo vaikui.

Norėdami padėti sau atsikratyti blogų tėvystės įpročių turite išmokti atsipalaiduoti ir būti labiau tolerantiški savo vaikui. Jūs turite suprasti, kad vaikai gali būti labai jautrūs. Geriau tokiu atveju leiskite vaikui pabūti vienam ir apsvarstyti savo blogą elgesį.

Kitas būdas, kuris padės jums išsaugoti nuotaiką ir įveikti savo blogus tėvystės įpročius yra suplanuota diena. Žmonės, kurie nėra užsigrūdinę paprastai jaučiasi žeminami ir nekontroliuojami. Daugeliu atvejų, net žmonės, kurie neturi blogų tėvystės įpročių būna linkę apšaukti savo vaikus. Iš anksto planuodami savo dieną jūs galite išvengti streso. Be to, kai jūs planuojate savo dieną turėtumėte įsitikinti, kad jūsų organizuojama tam tikra veikla siejasi ir su vaiku.

Komentarai

Komentuoti