laimėkite dantų valymo mūšį
Sveikata Vaikai

Laimėkite dantų valymo mūšį

Ar jums kada teko įtikinėti vaiką, kad valytis dantis tikrai yra būtina? Tikriausiai, taip. Dažnai tokie metodai nėra veiksmingi. Norite kelėtos idėjų, kurios gali palengvinti dantų valymosi mūšį? Žemiau pateikiamos, net trys idėjos, kurias siūlome išbandyti.

1 – Pasirinkimas.

Dantų valymas gali tapti kova dėl valdžios, jei mes neleisime savo vaikams patiems prisidėti prie pasirinkimo. Taigi, užuot kovoję su vaiku, pabandykite suteikti jam dalį pasirinkimo laisvės. Štai kaip tai gali atrodyti: “Tomai, pats laikas atsigaivinti tavo dantukus. Ar nori naudoti savo Supermeno šepetėlį ar Žmogaus Voro? Ar norėtum naudoti raudoną pastą ar mėlyną? Ar norite stovėti ant taburetės ar tiesiog sėdėti šalia kriauklės?”

2 – Pasakykite jiems kaip tai daryti, o ne ką daryti.

Žinoma, jie gali tiesiog pasakyti “ne”, kai jūs suteiksite jam pasirinkimą. Jokių problemų. Mes galime tik pasakyti jiems, ką mes darytume, tai galėtų atrodyti maždaug taip:

Mama: Ar nori naudoti savo Supermeno šepetėlį ar Žmogaus Voro?

Tomas “Aš nenoriu valytis dantų!“

Mama. Na, Tomai, tai yra labai svarbus sprendimas, kurį tau reikėtų padaryti. Aš tik noriu žinoti, ar reikės ryt duodi saldainių vaikui su švariais dantukais.

Tikimės, tai padės. Tokios pamokos, turi virsti kasdieniniu ritualu. Žinoma, galite duoti jam saldainių be cukraus.

Jei tikrai norite, kad tokios pamokos būtų veiksmingos, pademonstruokite tai šeimos akivaizdoje. Galite tiesiog pasakyti: “Tomai, leisk man pamatyti tavo baltus dantukus… oho, jie labai ryškūs. Dabar pažvelgsime į tėtės dantis … oho, jie dar ryškesni. Nori, kad ir tavo tokie būtų, tuomet kasdien juos valyk“.

3 – Modeliavimas.

Galiausiai, geriausia mūsų vaikams daryti tuos dalykus, kurie jiems labai patinka, kurie keltų jų susižavėjimą. Geriausia, kad tėtis garsiai pasakytų, pvz., „Prieš eidamas į darbą geriau išsivalysiu dantis, kad jie būtų švarūs ir neatsirastų skylių“. Jūs taip pat galite modeliuoti situacijas, kurios vaikui įstrigs ir privers susimąstyti.

Komentarai

Komentuoti