Kaip apsaugoti vaikų akis
Sveikata Vaikai

Kaip apsaugoti vaikų akis

Akys – svarbiausias gyvybiškas organas. Akis priima iš aplinkos daugiausia informacijos. Jos pagalba, žmogus orientuojasi aplinkoje, pažįsta pasaulį, mokosi. Regos organo veikla paremta šviesos, spalvos, formos, dydžio ir kitų požymių analize. Labai svarbu vaiko augimo metu užtikrinti, kad akies organas gautų visas naudingąsias maistines medžiagas. Tačiau, retai jauni tėvai žino, kaip apsaugoti vaiko akis. Siekiant apsaugoti akis, turime išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir poilsio, vengti pastovaus skaitymo, ar televizoriaus žiūrėjimo, atlikinėti akims, skirtus pratimus. Valgyti daugiau tų maisto produktų, kurie atlieka svarbų vaidmenį, apsaugodami akis. Kokie maisto produktai gerina regėjimą?

Baltymais praturtintas maistas

Liesa mėsa, paukštiena, gyvūninės kilmės subproduktai, žuvis, krevetės, pienas, kiaušiniai, pupelės ir t.t

Vitaminas A

Vitaminą A žmogus gauna su gyvulinės ir augalinės kilmės produktais. Vitamino daugiausia yra gyvūnų kepenyse, piene, kiaušiniuose, morkose, špinatuose, poruose, žaliuosiuose pipiruose, kopūstuose, rudadumbliuose, jūros dumbliuose, mandarinuose, melionuose ir pan. Vitamino stoka gali sukelti išsausėjimą, atsirasti ragenos sausumo pojūtis.

Vitaminas C

Tai yra viena iš sudedamųjų akies lęšiuko dalių formų. Vitamino C trūkumas lengvai sukelia drumstą kataraktą. Maisto produktai, kuriuose yra daug vitamino C, šviežios daržovės, kopūstai, žiediniai kopūstai, žaliosios paprikos, kartūs melionai, pomidorai, šparaginės pupelės, bulvės, morkos, citrusiniai vaisiai, apelsinai, braškės, obuoliai ir pan.

Be to, pakankamas kiekis kalcio, taip pat padeda akims. Maisto produktai, praturtinti kalciu: pupelės, sojos produktai, pienas, žuvis, krevetės, jūros dumbliai, kalmarai, džiovinti vaisiai, pavyzdžiui, razinos, abrikosai.
Visi šie maisto produktai, gali padėti vaikams turėti nepriekaištingą regėjimą.

Komentarai

Komentuoti