ką turėtumėte žinoti apie naujagimius
Sveikata Vaikai

Ką turėtumėte žinoti apie naujagimius

Naujagimiai reikalauja atsakingos priežiūros. Jie nuolat sugeria įvairius balsus ir garsus iš aplinkos, stebi tėvų veido išraiškas. Atrodo, kad jie nieko daugiau nedaro tik valgo ir miega! Tačiau, naujagimiai dažnai skiriasi nuo to kaip juos įsivaizduoja žmonės.

Šiame straipsnyje pateikiamas sąrašas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti apie naujagimius.

1. Naujagimiai gali matyti ir sekti objektus ar veidus, kurie yra nutolę maždaug 20 – 25 cm. nuo jų akių.

2. Naujagimiai turi galimybę naudotis dalykais, kurie tinka jų delnams.

3. Naujagimiai gali pasakyti, kuria kryptimi sklinda balsas ar garsas, pasukdami galvą į tą pusę. Jie pripažįsta tėvų balsas.

4. Naujagimiai turi gebėjimą jausti skausmą. Jie labai reaguoja į tai kaip yra prižiūrimi ir liečiami.

5. Kūdikiai reaguoja į skonį! Jei duosite jam paragauti sūraus ar rūgštaus, jis nustatys tinkamą veido išraišką.

6. Kūdikiai verkia bendraudami. Jie turi specialius verksmus, norėdami patenkinti skirtingus savo poreikius. Vienas verksmas skirtas maisto norui, kitas gali reikšti ligą ar tai, kad jis yra šlapias. Su laiku tėvai mokosi iš savo kūdikių verksmo sužinoti jų poreikius.

7. Naujagimiai miega 15-20 val. per parą. Jų miego ciklas yra tik apie dvi valandas laiko.

8. Naujagimiai turi “dirgiklių refleksą”, kuris veikia net tada, kai jie miega. Šis refleksas aktyvuojamas kai kūdikis girdi staigiai pasikeičiančius garsus ar netikėtą judėjimą.

Daugelis žmonių įsitikinę kokia turi būti naujagimio išvaizda. Dažniausiai jie lieka priblokšti kai pamato, kad jis nėra toks kokį įsivaizdavo: raudonskruostį ir didelėmis akimis. Naujagimiai dažniausiai atrodo šiek tiek keisti.

Daugelis naujagimių gimę atrodo šiek tiek deformuoti. Gali atrodyti, kad jo galva yra per didelė, neproporcinga kūnui. Dauguma naujagimių neturi aiškių ir plačių akių.

Kai kurie naujagimiai gimsta su akimis, kurios atrodo labai siauros. Kiti požymiai gali sukelti tėvams šoką, tokie kaip įbrėžimai ant ausų ar veido. Visa tai yra normalu. Naujagimis patyrė didelį nuotykį kol atėjo į šį pasaulį.

Naujagimių išvaizda keisis jau per pirmas kelias gyvenimo savaites. Per keturiolika dienų pradės blankti akių paburkimas, keisis akys ir ausys.

Komentarai

Komentuoti