5 būdai apsisaugoti nuo nėštumo
Nėštumas Sveikata

5 būdai apsisaugoti nuo nėštumo

Daug moterų saugosi įvairias būdais, kad nepastoti ir nepakistu jų seksualinis gyvenimas. Tai yra vyro ir moters susitarimas ar jie jau nori turėti vaikų, ar galvoja dar palaukti. Apsisaugoti nuo nėštumo galima keliais būdais. Vienos moterys vartoja kontracepcinius preparatus, kitos tai daro natūraliai. Nei vienos nei kitos nenori daryti aborto, kas ateityje gali pakenkti ir moterys dėl to gali nebepastoti.

Kontracepcija gali vienoms moterims tikti idealiai, o kitoms ne. Todėl reikia pasikonsultuoti su specialistu, kuris gali patarti, kaip apsisaugoti nuo nėštumo. Pagrindinis kontracepcijos tikslas yra sustabdyti kiaušidžių apvaisinimą, kad neįvyktų nėštumas. Ne visi kontraceptiniai preparatai gali užtikrinti 100 procentini veiksmingumą bei apsaugoti nuo lytiškai plintančių ligų. Yra keli metodai, kurie gali padėti apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo.

1. Kliūties metodas. Šis metodas yra vartojamas tam, kad sperma nepatektų į kiaušides. Vienas iš tokių dalykų gali būti diafragma ar gaubtuvėlis, kurie yra įdedami į makšties kaklelį netoli gimdos. Jie gali būti įvairių dydžių. Kartais jie gali patekti netgi į makštį. Taip pat yra naudojami moteriški prezervatyvai, kurie taip pat įvedami į makštį. Jie gaminami iš plono kaučiuko, taip yra sudaroma kliūtis patekti spermai į makštį ir nukeliauti iki kiaušidžių.

2. Hormoniniai metodai. Vartojamos yra tabletės, kurios trukdo formuotis palankiai terpei, į kurią patekę spermatozoidai gali įtakoti apvaisinimą. Tai apsaugo kiaušides. Taip pat injekcijos, kurių metų yra trikdomas kiaušidžių darbas ir moteris nepastoja. Injekcijos yra leidžiamos į ranką ar sėdmenis ir kartojamos kas 4 – 12 savaičių.

3. Implantuojami prietaisai. Tai dažniausiai yra spiralės, kurios yra įdedamos į moters gimdą. Moteris gali nešioti spiralę kelis metus.

4. Nuolatinis metodas. Yra žmonių, kurie išvis nenori susilaukti vaikų. Todėl moterys ar vyrai atlieka sterilizaciją. Ji yra atliekama chirurginiu būdu.

5. Skubi kontraceptinė priemonė. Tai yra vartojama tik tada, kai moteris gali papulti į keblią situaciją. Ši priemonė geriama tuo atveju, jai įvyko seksualinis kontaktas, kurio metu į gimdą pateko sperma. Tada yra geriama kontraceptinė piliulė, kuri gali apsaugoti nuo nėštumo kritiniu atveju.

Moteris turi pati pasirinkti vieną iš apsaugos būdų nuo nepageidaujamo nėštumo.

Komentarai

Komentuoti