patarimai, geram vaiko elgesiui paskatinti
Santykiai Vaikai

Patarimai, geram vaiko elgesiui paskatinti

Tėvai tikrai neįgauna visų reikiamų tėvystės žinių iškart gimus vaikui. Todėl dažnai, dar ligoninėje esant, jiems įteikiama patarimų knyga. Nors kartais tėvai paliekami likimo valiai, todėl jiems iškyla begalė vaikų auklėjimo klausimų. Taip yra dėl dviejų priežasčių. Pirma, galbūt jų pačių tėvai nebuvo puikūs. Antra, jų vaikai šiuo metu patys dar negeba atsakyti į rūpimus klausimus.

Vaikų elgesys priklauso nuo temperamento, genetikos, sveikatos ir žinoma, nuo tėvų auklėjimo. Tai štai kodėl kiekvienas vaikas tampa unikaliu, tik vieni labiau sukalbami, kiti mažiau. Skatinti gerą vaiko elgesį nėra labai sunki užduotis. Štai keletas vertingų patarimų:

1) Dalyvaukite vaiko gyvenime. Tai apima ne tik futbolo kursus ar pagalbą ruošiant namų darbus. Kasdien kiek ilgiau pabūkite su savo vaiku. Tai padės ugdyti vaiko savigarbą ir jums įsilieti į jo gyvenimą.

2) Klausykite. Daugelis tėvų sako, kad niekuo negali padėti girdėdami vaikų triukšmą. Tačiau, klausymo dėka jūs parodote savo vaikui nuoširdžias pastangas jį suprasti. Vaikai neturi gebėjimo išreikšti save taip kaip suaugusieji. Todėl, jei būsite nepasirengę jų išklausyti jie manys, kad tai nesąžininga. Vėlgi, jūs turite paremti vaiko savigarbą, taip padėsite jam išmokti išreikšti save.

3) Pasitikėkite vaiku ir jį skatinkite. Galutinis vaikų auklėjimo tikslas yra užauginti vaiką, kurį galima būtų palikti namuose. Norėdami tai padaryti, tėvai turi duoti vaikams galimybę tyrinėti pasaulį ir išbandyti naujus dalykus. Žinoma, jie turi būti laikomi saugiai. Juk jūs nenorite, kad dviejų metų vaikas prikištų nagus prie elektros lizdo. Tačiau jūs galite pasitikėti ir skatinti dviejų metų vaiką manipuliuojant žaislais ir saugiais įrankiais. Augantis vaikas pradės siekti savo interesų, jei suteiksite jam teigiamų atsiliepimų apie jo pastangas, net jei rezultatas nėra didelis, tai padės padidinti jo pasitikėjimą.

4) Nustatykite taisykles ir pasirūpinkite, kad vaikas jas suprastų. Juk tai galioja ir jums. Jei gautumėte baudą už greičio viršijimą kai nebuvo jokio limito, tikrai nustebtumėte ar ne? Vaikams reikia žinoti taisykles, kurių jie turi laikytis. Jiems dažnai turi būti primenama apie taisykles. Tai padės jiems prisiminti, kokios laukia pasekmės nesilaikant jų.

5) Kartu linksmai leiskite laiką. Vaikai yra vieni iš juokingiausių ir labiausiai įdomių žmonių. Tai puikus būdas pažvelgti į pasaulį jų akimis, pasitelkiant vaizduotę.

Nors disciplina yra svarbus aspektas auginantiems vaikus, tiesa yra ta, kad laimingi vaikai tose šeimose, kuriose tėvai daugiau laiko praleidžia su vaikais.

Komentarai

Komentuoti