vaikų dieta
Sveikata Vaikai

Vaikų dieta

Visų pirma, vaikai neturėtų laikytis jokių dietų. Vaikai lakstydami, žaisdami išnaudoja gaunamą kalorijų kiekį ir jas susigrąžina sveikai maitindamiesi. Tik tada, kai vaikai valgo per daug cukraus prisotintų produktų, reikėtų atkreipti dėmesį.

Daugelyje javainių, kuriuos vaikai taip mėgsta yra per daug saldūs. Tik nedidelė dalis šių produktų yra becukriai. Todėl, kai parduotuvėje ieškosite panašių produktų, tikrinkite kuriuose yra daugiau skaidulinių medžiagų (bent 6-8 gramai vienoje porcijoje) ir mažiau cukraus (ne daugiau nei 20 gramų cukraus vienoje porcijoje). Gera alternatyva yra avižiniai ar becukriai kukurūzų dribsniai.
Skatinkite vaikus valgyti dribsnius su vaisiais, bananais, obuoliais, kriaušėmis ar keliomis razinomis, o ne cukrumi ar šokoladu.

Visada turėkite po ranka šviežių vaisių. Daugelis vaikų valgo per mažai daržovių. Paruoškite daržoves taip, kad jūsų vaikas susigundytų valgyti. Paskaninimui naudokite skirtingų rūšių pagardus, prieskonius ar padažus. Nepervirkite daržovių, nes verdant išgaruoja didelė dalis vitaminų. Pratinkite vaikus valgyti virtas neluptas bulves, nes taip daug sveikiau.

Augančiam vaikui labai svarbu baltymai, kurių galima gauti iš mėsos, vištienos, kiaušinių, žuvies ir daigų. Jei vaikas yra aktyvus ar labai greitai auga, tėvams reikėtų apsvarstyti galimybę duoti vaikui baltyminių maisto papildų, ypač tuo atveju, jei vaikas yra vegetaras ir/arba valgo per daug beverčio maisto (saldainių, traškučių).

Daugybė ekspertų įspėja, jog šiuolaikinėje vaikų mityboje esama daug trūkumų, todėl rūpestingi tėvai ieško sprendimų. Dažnai pasitaiko vitaminų, mineralų, cinko, B12 ir niacino, riebiųjų rūgščių (pavyzdžiui, žuvų taukų) trūkumas. Pasikonsultuokite su savo pediatru, kad rekomenduotų vaikams kramtomuosius multivitaminus. Jiems būtinos visos medžiagos, bet ypatingai: vitaminas A, kad būtų atsparesni infekcijoms; vitaminas D, kad lengviau pasisavintų kalcį; vitaminai B ir C, kad pagerėtų smegenų vystymasis; cinkas, kad pagerėtų augimas; chromas, selenas, magnis ir manganas. Nustatytas ryšys tarp maisto papildų, kuriuose yra omega-3 riebiųjų rūgščių (EPA ir DHA), vartojimo ir geresnių vaikų gebėjimų spręsti uždavinius. Tėvai turėtų imtis iniciatyvos dėl savo vaikų. Pirmas žingsnis, išmokyti juos gerų mitybos įpročių. Neleiskite jiems įprasti valgyti sėdint prieš televizorių arba valgyti bet kuriuo dienos ar nakties metu. Pradėkite kurti vaikui gyvenimo pagrindus nuo gerų mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių. Tikėtina, kad kai kurie vaikai iš pradžių nebus patenkinti, visgi po kurio laiko tuo džiaugsitės ir jūs, ir jūsų vaikai.

Komentarai

Komentuoti