kaip esant nėščiai kovoti su nemiga
Nėštumas Sveikata

Kaip esant nėščiai kovoti su nemiga

Nėštumas labai svarbus įvykis moters gyvenime. Šiuo periodu nėščiosioms tenka patirti daug įvairių fizinių skausmų ir nepatogumų. Vienas iš tokių bendrų nėštumo simptomų yra nemiga.

Tyrimai rodo, kad bent 78% moterų patiria nemigą nėštumo metu. Nors kai kurios to gali ir nepatirti, tačiau ne mažiau kaip 97% nėščių moterų patiria laikiną nemigą pabaigoje arba paskutiniame trimestre. 30% nėščiųjų, taip pat gali pradėti knarkti.

Nemiga

Nėštumo skausmai ir nepatogumai – tai tik keletas nemigos priežasčių. Moterims tenka turėti nemigos problemų tik todėl, kad dėl didelio pilvo reikia keisti įprastas miego pozas, kurios gali tapti nepatogiomis. Nemiga dažniau pasireiškia per paskutinius tris mėnesius, nes patinę gimdos presai sukuria spaudimą kai kuriose kūno dalyse. Šie bendri nusiskundimai, pavyzdžiui, pykinimas, pilvą raižantys skausmai, rėmuo, kūno skausmai ir dažnas šlapinimasis yra to rezultatas. Vaisiaus judesiai ir psichologinis nerimas taip pat gali prisidėti prie nemigos.

Kiti miego sutrikimai

Kita kenksminga sąlyga nėščioms moterims yra miego apnėja. Pakitusi nosis gali užblokuoti kvėpavimo takus. Knarkimas paprastai lydi šį simptomą, pasitaiko ir aukštas kraujo spaudimas. Deguonies stoka taip pat kenkia vaisiui. Kai kurioms moterims, būtent miego apnėja gali būti nėštumo nemigos sukėlėjas.

Patarimai

Su nemiga galite kovoti įvairiais būdais. Štai keletas patarimų:

– Keiskite miego pozas. Venkite miegoti ant nugaros, taip išvengsite diafragmos ir šlapimo pūslės spaudimo.

– Per parą vartokite daug skysčių, tačiau apribokite skysčių vartojimą prieš miegą, taip sumažinsite šlapinimosi poreikius.

– Užkirsite kelią skausmingam kojų mėšlungiui naktį, nuolat atliekant pratimus.

– Pasirinkite jums patogią pagalvę. Jūs galite apkabinti ilgą pagalvę arba naudoti specialias pagalves skirtas nėščiosioms.

– Mėgaukitės šiltomis voniomis ir minkštais masažais prieš miegą, tai taip pat padės sumažinti nemigą.

– Prieš miegą išgerkite šilto pieno su medumi.

– Miegokite tik jaukiame kambaryje su tinkama temperatūra ir vėdinimu.

– Jūs galite įjungti TV, kad nebūtų nuobodu ar klausytis raminamos muzikos.

– Vengti aštrių arba rūgštinių maisto produktų, siekiant išvengti rėmens.

– Norėdamos sumažinti pykinimą vartokite krekerius.

– Praktikuokite kvėpavimus.

Nėštumo metu gali pasireikšti įvairūs skausmai. Svarbiausia ką turėtumėte padaryti, tai pasikonsultuoti su savo gydytoju. Taip išvengsite žalos kūdikiui. Būtinai venkite alkoholio, migdomųjų, raminamųjų ir kitų vaistų kai esate nėščia.

Komentarai

Komentuoti