skirtingi nėštumo etapai
Nėštumas Sveikata

Skirtingi nėštumo etapai

Nėštumas apibrėžiamas kaip laikotarpis nuo vieno ar daugiau palikuonių brandinimo embriono viduje iki gimdymo. Nėštumas – tai labai svarbus etapas, nes jo periodu patirsite daug pokyčių ir iššūkių savo kūnui. Tik žinodamos visus nėštumo niuansus tinkamai pasirūpinsite kūdikiu. Svarbu tinkama mityba, mankšta ir daugelis kitų priemonių, kurių reikia imtis kiekvienoje nėštumo stadijoje. Gera žinia yra ta, kad visi šie dalykai padės jums atsipalaiduoti, jaustis patogiai ir išnešioti sveiką kūdikį.

Visas nėštumo laikotarpis yra padalintas į tris trimestrus. Kiekvieno trimestro metu jūsų organizme vyksta unikalūs ir įvairūs fiziniai ir emocinių pokyčiai. Pirmas trimestras tęsiasi iki 13 nėštumo savaitės arba apie 3 mėnesius. Per šį laikotarpį galima tikėtis tiek fizinių, tiek emocinių pokyčių. Šiuo laikotarpiu jus gali kamuoti pykinimas, dažnas šlapinimasis, nuovargis, pilvo pūtimas ir kt. Antrasis trimestras apima 14 – 26 nėštumo savaitę arba sekančius 3 mėnesius. Šio etapo metu vaisius sparčiai auga maždaug nuo 6 iki 12 colių. Trečias nėštumo trimestras prasideda nuo 26 nėštumo savaitės ir tęsiasi iki gimdymo. Šiame etape kūdikis priauga daugiausiai svorio. Aštuntame mėnesyje išsivysto dauguma organų bei smegenys. Vėliau kūdikis juda žemyn ir būna pasirengęs gimimui.

Siekiant išvengti painiavos patartina naudotis nėštumo kalendoriumi. Nėštumo skaičiuoklė ir kalendorius puikiai tarnauja informacijai suteikti. Nėštumo skaičiuoklė padeda nustatyti jums apytikslę gimdymo datą. Tokia skaičiuoklė remiasi informacija apie jūsų paskutinių mėnesinių ciklą. Kalendorius suteiks jums informacijos apie jūsų nėštumą bei jo požymius, supažindins kokie pokyčiai vyksta jūsų organizme. Kiekviena savaitė yra skirtinga, nes ir kūdikio vystymasis skiriasi. Savaitė po savaitės vaisius didėja taigi kiekviename etape juo turi būti pasirūpinta. Pavyzdžiui, kai žinote kuriame etape vystosi kūdikio smegenys atitinkamai galite keisti tam tikrus maisto įpročius. Kūdikio kaulų augimo metu reikėtų vartoti maistą, kuriame gausu kalcio. Tuo metu, žinoma, kalcio poreikis išauga ir jūsų pačios organizmui. Tokiu būdu jūs galite stebėti ir sekti visus įvykius susijusius su nėštumu ir prisidėti prie savo ir kūdikio sveikatos. Jei tik jums iškils kokių nors papildomų klausimų visada galėsite kreiptis į savo gydytoją. Taip pat nepamirškite, kad nėštumo skaičiuoklė pateikia tik bendro pobūdžio idėjas. Nėštumas kiekvienai moteriai nežymiai skiriasi. Tai tiesiog priemonė jums sužinoti kas vyksta nėštumo metu. Žinios apie šį laikotarpį padeda jums būti saugioms ir laimingoms.

Komentarai

Komentuoti