vaiko su negalia mokymas
Santykiai Vaikai

Vaiko su negalia mokymas

Didelis džiaugsmas būna tada, kai į pasaulį ateina vaikelis. Tėvai to laukia su džiaugsmu ir nerimauja, kad vaikeliui nieko nenutiktu. Tačiau kartais nepavyksta įšventi gimdymo traumų, kurios gali pakenkti vaikeliui. Didesnės gimdymo traumos gali pakenkti vaikeliui nervų sistemą ir jis gimsta su negalia.

Tėvams labai sunku su tuo susitaikyti. Tačiau iškyla ne ką mažesnių sunkumų, kai vaikeliui ateina laikas pradėti lankyti mokyklą ar darželį. Yra daug aspektų, kurie gali padėti nuspręsti dėl vaiko auklėjimo ir mokymosi. Tėvai turi įsitikinti, kad jų vaikui bus fiziškai ir emociškai saugu tokioje aplinkoje. Tėvai turi suvokti, kad vaikui yra reikalinga tam tikra priežiūra ar specialūs mokytojai, kurie specialiai mokinosi, kaip elgtis su vaikais, kurie turi tam tikrų defektų.

Namų lavinimas. Šis būdas turi tam tikros naudos ir tam tikrų trūkumų. Stebint vaika iš emocinio taško, namų aplinka yra jam pati saugiausia ir patikimiausia. Tėvai gali kreiptis į mokyklą ir pasikalbėti su direktoriumi, kad jo vaikas būtu mokinamas namuose. Tėvai užtikrins vaikui saugumą ir vaikas nepajus kitų vaikų priešiškumo ar patyčių. Tačiau, taip jie atima iš savo vaiko patirti kažka naujo. Vaikas nesusiras naujų draugų, nepažins kitos aplinkos ar praleis kažka įdomaus.

Privačios ar savaitinės mokyklos. Šios įstaigos aplinka yra konkrečiai sudaryta mokyti vaikus, kuriems reikia specialių poreikių. Pagrindinis privalumas tame, kad šiose mokyklose visi vaikai yra lygūs ir jiems visada ateis į pagalbą. Vaikai gali pabaigti ne tik mokyklą, bet ir įgyti nesunkia specialybę. Pagrindinis trūkumas tame, kad tai yra labai brangu.

Viešosios mokyklos. Kokybė ir prieinamumas priklauso nuo to, kur jūs gyvenate. Yra reglamentuota asmenų su negalia švietimo įstatymas, jie turi teisę į mokslą.

Tėvai turi suvokti, kad mokytis vaikui su negalia gali būti sudėtinga ar ne. Tai priklauso nuo vaiko negalios ir jos sunkumo, o galbūt vaikui reikalinga speciali priežiūra ir su juo reikia dirbti individualiai.

Komentarai

Komentuoti