patarimai vienišiems tėvams
Santykiai Vaikai

Patarimai vienišiems tėvams

Visi tėvai sutaria dėl vieno dalyko, kad tikrai sunku rūpintis artimaisiais. Šis darbas yra dar sunkesnis kai viską turite padaryti pats vienas. Vienišiems tėvams yra kiek sunkiau. Supratimas, kaip auklėti vaiką atliekant abiejų tėvų vaidmenį yra pagrindinis rūpestis.

Didžiausią susirūpinimą vienišiems tėvams kelia kaltės jausmas dėl vieno iš tėvų nebuvimo. Daugeliu atvejų tokie tėvai bando atsigriebti ir už kitą asmenį, kurio nėra šalia. Tačiau, net jei vienintelis iš tėvų nori atstoti abu tėvus, to pasiekti gali būti labai sunku. Didžioji nerimo dalis vienišiems tėvams tenka susirūpinimas ar jie sugebės tinkamai išauklėti mergaitę, kuri neturi motinos ar atvirkščiai berniuką, kuris neturi tėčio.

Vyresni vaikai turi būti mokomi dirbti ir atlikti tam tikras pareigas namuose. Vienišiems tėvams sunku įdiegti vaikui supratimą apie konkrečių darbų reikšmę. Atskaitomybė yra gyvybiškai svarbi ir kiekvienas turi būti atsakingas už dalį atliktų darbų.

Vaikai nėra kalti dėl abiejų tėvų nebuvimo kartu, todėl tėvai neturėtų iš jų reikalauti per daug. Kiekvienas taip pat turi būti pasirengęs prisitaikyti prie situacijos ir atsigriebti už nuostolius.

Vieniši tėvai, siekdami kompensuoti savo partnerių nebuvimą turėtų daugiau laiko praleisti su savo vaiku. Vaikai tikrai pripažins, kad jūs padarėte viską ką galėjote ir džiaugsis bet kokia veikla drauge su jumis. Su vaikais daugiau praleisti laiko galite žaisdami kortų žaidimus, skaitydami knygas, žiūrėdami animacinius filmus arba spalvindami spalvinimo knygeles.

Jūs taip pat gali sukurti daug geresnį ryšį su savo vaiku, įgyvendinant konkrečias namų taisykles. Jūs ir jūsų vaikas gali atlikti visus namų ruošos darbus, o vakare kartu nuveikti kažką malonaus. Tai gali būti ekskursijos į muziejus ir parkus ir kt.

Pagrindinė taisyklė yra ta, kad namai turi būti tvarkomi be namų ruošos streso. Vos tik jis atsiranda, gali sugadinti visos dienos nuotaiką.

Komentarai

Komentuoti