keturi tėvystės stiliai
Santykiai Vaikai

Keturi tėvystės stiliai

Kiekviena močiutė ar senelis papasakos linksmą istoriją savo vaikams, apie tai kaip jie gimė. Jie galės papasakoti ne tik tai kas kėlė juoką, bet ir tai su kokiais sunkumais teko susidurti. Tėvystė yra kažkas, ką atlieka daugelis tėvų, tačiau tai gali būti skirtinga. Šiame straipsnyje pateikiami keturi bendri tėvystės stiliai.

Institucinis. Autoritarinių tėvų taisyklė yra tokia, kad jų šeima veikia kaip institucija. Komandos skiriamos vaikams, kurių jie turi laikytis nepriklausomai nuo aplinkybių. Jei šių komandų nebus laikomasi, vaikui grės atšiauri bausmė neišvengiamai. Šie tėvai nesusilaukia sveikintinų atsiliepimų iš savo vaikų. Tiesą sakant, tai yra gana griežtos bausmės. Vaikai linkę būti tylūs ir nelaimingi. Jie jaučia daugiau baimės nei meilės iš savo tėvų. Taip auklėjami vaikai turi problemų susijusių su pykčiu.

Prabangus. Tėviška prabanga gali būti apibūdinama kaip atlaidumas. Jie leidžia nesubrendusį ir vaikišką elgesį. Šie tėvai tikisi, kad vaikai mokysis iš savo klaidų ir rūpinsis savimi. Tokie tėvai yra linkę būti demokratiškais ir atsakyti vaikams į visus jų klausimus. Jie išklauso abiejų argumento pusių ir paprastai prieina kompromisą. Prabangos tėvai paprastai išvengia konfrontacijos su savo vaikais visais atvejais, tačiau yra linkę būti labiau įtraukti į savo vaikų emocinį gyvenimą.

Autentiškas. Autoritetingi tėvai yra dviejų, anksčiau minėtų stilių derinys. Jie užima laimingą terpę. Nors laukia tinkamo vaikų elgesio, apklausos rezultatai rodo, kad tai vienas geriausių tėviškų sprendimų. Tokių tėvų vaikai dažniausiai yra laimingiausi, labiausiai savimi pasitikintys ir savarankiški. Tai patikimas auklėjimo stilius. Labai sunku būtų tik autoritetingais tėvais.

Pasyvus. Pasyvūs tėvai yra visiškai nesusiję su savo vaikais. Šie tėvai niekada negali būti namie, nes yra per daug užsiėmę. Tokių tėvų vaikai paprastai labiau pripažįsta senelius, vyresniuosius brolius ir seseris, aukles arba save.

Linkime jums daug laimingų akimirkų su vaiku!

Komentarai

Komentuoti