vaiko elgesio ištakos
Santykiai Vaikai

Vaiko elgesio ištakos

Tėvai tikrai turėtų ištirti tam tikras vaiko elgesio priežastis, tik nustačius jas bus galima spręsti problemas ir keisti elgesį. Šiame straipsnyje pateikiami keli aspektai, kurie padės suvokti, kas nulemia vaiko elgesį.

1. Kas konkrečiai prisideda prie bendro elgesio?

Reguliarus elgesys paprastai yra apibrėžiamas kaip elgesys, patenkinantis socialines, tarpasmenines taip pat vystymosi normas. Tačiau vyrauja alternatyvūs kintamieji, kuriuos būtina apsvarstyti, tai mažų vaikų polinkis, amžius ir psichikos raida. Šiuolaikinės visuomenės poreikiai dažnai neatitinka konkrečias šeimos nuomones ar tinkamo vaiko elgesio koncepcijas. Kiekvienas jaunuolis yra skirtingas.

2. Patobulinkite savo santykius su vaiku.

Dažnas bendravimas su vaiku sumažina sunkaus jo elgesio tikimybę bei plėtoja puikius santykius tarp tėvų ir vaikų. Kai vaikas mano, kad jis mylimas, jis bus pasirengęs tinkamam ugdymui.

3. Mokykite savo vaiką, kad veiksmai ir rezultatai tarpusavyje susiję.

Labai svarbu parodyti, kad vaikas suprastų savo veiksmų pasekmes. Kai vaikas pajaus, jog susilaukia gerų atsiliepimų jis būtinai pakartos tokį elgesį. Skatinimas daug veiksmingesnis už bausmes.

4. Taikykite elgesio modifikacijos metodus.

Vaiko elgesys gali būti pakeistas ir patobulintas pritaikius konkrečias taktikas. Tačiau atminkite, kad rinktis reikėtų tik reglamentuotą šio pakeitimo procesą. Pirma, tėvai turėtų suvokti, kad vaiko elgesį būtina keisti. Antra, jie turi žinoti valdymo metodų įvairovę. Trečia, reikia pasirinkti tinkamus metodus. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus, taikomos priemonės turėtų būti panaudotos siekiant veiksmingai pradėti įgyvendinti pasirinktą metodą.

5. Paskatų sistema, taip pat labai veiksminga priemonė.

Paskatos yra puikus būdas jūsų vaiką išmokyti gerų manierų ir elgesio. Deja, labai maži vaikai iki 2 metų amžiaus dar nesupranta šių sąvokų. Gali prabėgti nemažai laiko kol jie suprasti konkrečius motyvus. Vaikų maitinimo keblumai paprastai taip pat yra visiškai pašalinami taikant atlygio sistemą.

6. Geras vaiko elgesys atneša abipusius rezultatus.

Sukurdami priimtiną vaiko elgesį, jūs sukursite jam geresnę ateitį, o taip pat padėsite ir sau. Vaikai visada nori būti savarankiškais, reikėtų leisti jiems manyti, kad taip ir yra. Leiskite mažus pasirinkimus atlikti patiems vaikams. Tegul jie išmokstą kontroliuoti savo veiksmus ir didinti atsakomybės jausmą.

7. Nenaudokite fizinių bausmių.

Fizinėms drausminėms priemonėms tarkite griežtą „ne“. Šis disciplinos tipas tampa neproduktyviu, taip pat sukelia priešišką elgesį po tam tikro laiko. Vaikai, kurie mėgsta didelį dėmesį gali tuo pasinaudoti.

8. Neigiamas vaiko elgesys taip pat galėtų būti priskiriamas fizinėms problemoms. Pirmiausia pasitikrinkite pas gydytoją arba pediatrą ar vaikas neturi fizinių sutrikimų, kurie gali sukelti jo elgesio problemas.

Komentarai

Komentuoti