maistas gerinantis vaikų intelektą
Sveikata Vaikai

Maistas gerinantis vaikų intelektą

Be genetinių ir aplinkos veiksnių, vaikų smegenų funkcija labai susijusi su paros raciono maistingumu. Yra išskiriama daug maisto produktų, naudingų vaikų smegenų vystymuisi.
Pirma, soros:
Sorų sėklose yra 12 % baltymų, 81 % krakmolo, 1 % ląstelienos, mineralinių medžiagų, 3,5 % riebalų, vitamino B. Sorose daugiau nei kitose kruopose yra kalio druskų. Todėl jis yra žinomas kaip pagrindinis maistas, smegenų veiklai gerinti.
Antra, kiaušiniai:
Kiaušiniuose gausu lecitino, kuris gali padidinti acetilcholino kiekį smegenyse. Yra labai daug vitaminų ir mineralinių druskų – jodo, vario, kobalto ir kt. Kiaušiniai gali ne tik pagerinti vaikų intelektą, bet ir suteikti energijos.
Trečia, žuvis:
Žuvyje yra ne tik globulino, albumino ir daug nesočiųjų riebiųjų rūgščių, bet ir kalcio, fosforo, geležies ir vitaminų. JAV mokslininkai paskelbė tyrimo rezultatus, jog ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurių mamos būdamos nėščios reguliariai valgė žuvį, yra guvesnio proto nei jų bendraamžiai. Taip pat žuvis turi įtakos besiformuojančiai imuninei sistemai.
Ketvirta, krevetės:
Krevetėse yra labai daug kalcio. 100 gramų krevečių yra apie 2000 mg kalcio. Pakankamas kalcio kiekis gerina smegenų veiklą. Be to gali užkirsti kelią kitoms ligoms, kurias sukelia kalcio trūkumas. Vaikai valgydami tinkamą kiekį krevečių, gali veiksmingai pagerinti savo atmintį ir išvengti rachito.
Penkta, pienas:
100 gramų pieno yra 3,5 g baltymų, 125 mg kalcio. Piene esantis kalcis gali reguliuoti nervų ir raumenų judrumą. Vaikai kiekvieną rytą išgėrę stiklinę pieno gali pagerinti savo pažintinius gebėjimus, užtikrinti efektyvią smegenų veiklą.
Šešta, sojos pupelės:
Sojose yra daug aukštos kokybės baltymų ir nesočiųjų riebiųjų rūgščių. Tai pagrindinės augimo ir smegenų ląstelių atkūrimo medžiagos. Sojose taip pat yra lecitino, geležies ir vitaminų.
Septinta, svogūnai ir česnakai:
Svogūnai ir česnakai skatina augimą ir smegenų ląstelių vystymąsi.
Aštunta, gyvūnų kepenys ir inkstai:
Gyvūnų kepenyse ir inkstuose yra ne tik daug baltymų ir glicolipidų, bet taip pat cholino ir geležies. Cholinas gali pagerinti atmintį, o pakankamas geležies kiekis gali suteikti smegenims deguonies. Viso to rezultatas – atminties tobulinimas.

Komentarai

Komentuoti