dantų problemos ir nėštumas
Nėštumas Sveikata

Dantų problemos ir nėštumas

Mes visi žinome, kad dantenų ligos yra pavojingos sveikatai. Tačiau, jūs galite įsivaizduoti, kaip tai yra pavojinga besilaukiančiai moteriai? Besivystantis vaikutis mamos pilve paima viską ką gauna mama. Dantenų problemos gali turėti įtakos ir vaikeliui. Viena iš galimų komplikacijų yra ta, kad įtakoja vaisiaus svoriui. Vaikeliai gali gimti silpni ir tada yra sunkiau jais rūpintis. Kaip būsimos mamos dantų problemos gali įtakoti besivystantį kūdikį?

Jei būsima mama turi šių problemų, organizmas gali sukelti infekciją ir tai gali turėti įtakos būsimo vaikelio svoriui. Taip atsitinka todėl, kad maistinės medžiagos absorbuoja bakterijas, kurios sukelia infekciją. Jei taip atsitinka yra pažeidžiama mityba ir paveikiamas vaikelio svoris. Be to, galimos komplikacijos, nes vaikelis gali turėti tokių pat bakterijų savo organizme.

Dėl mažai esančių maistinių medžiagų moters imuninė sistema silpsta. Taip yra silpninamas ir vaikelis. Jis negauna reikiamo kieko maistinių medžiagų bei sunkiau vystosi. Nusilpus imuninei sistemai atsiranda daugelis ligų. Moterims dažnai tokiu atveju gali dingti apetitas, o tai dar vienas būdas prarasti maistines medžiagas. Jos reikalingos išgyvenimui. Jei taip atsitinka embrionas ar vaisius silpsta ir galiausiai gali net žūti.

Visų pirma moteris turi atlikti visus reikiamus nėščiosios tyrimus ir būtinai apsilankyti pas dantistą. Dažnai daktarai jas siunčia profilaktiškai. Jei yra problemos su dantimis ar dantenomis reikia kuo skubiau jas spręsti. Reikia reguliariai valytis dantis, skalauti skysčiu. To nedarant dantys gali išbyrėti, burnoje susidaryti infekcija ir tai pakenks kūdikiui. Patartina esant problemai reguliariai lankytis pas odontologą, kuris patars ir išrašys reikiamus medikamentus. Rūpintis dantimis reikia visada, o ypač nėštumo laikotarpiu.

Komentarai

Komentuoti