kaip žaisti su 2 metų vaiku
Santykiai Vaikai

Kaip žaisti su 2 metų vaiku

Žaidimų laikas – tinkamas metas naujai pažvelgti į gyvenimą. Tai laikas, kai prabunda arba ateina gyvenimo troškimas. Tėvams žaidžiant su savo vaiku atsiranda širdies virpesiai, kurie įveikia per dieną susikaupusį stresą ir nesusipratimus. Dalyvaujant vaiko žaidimuose, žaidžiant ant grindų, akis į akį, žaidžiant stalo žaidimus sėdint šalia vienas kito arba vienas priešais kitą atsiranda pasitenkinimas, džiaugsmas ir galimybė bendrauti. To pasiekti nepavyksta kitų užsiėmimų metu.

Ilgi tyrimai parodė, kad auklėjimo sėkmė priklauso nuo jautraus požiūrio ir įsiklausymo į vaiko poreikius. Tokiam jautrumui priklauso ir fizinis kontaktas, šypsena veide, artimas kontaktas ir bendravimas. Tiek žodinis, tiek kūno.

Kai kas sako: “Mano šeimos nariams reikia daugiau bendrumo. Atrodo, kad mes išskirti ir einam skirtingomis kryptimis”. Žaidimai padeda sukurti tokį ryšį. Bendravimas yra labai svarbus mylinčių vienas kitą šeimos narių aplinkoje. Tėvai gali pabandyti prisiminti ir atgaivinti tą savo pusę, kuri žino kaip reikia linksmintis. Pamatysite, kad žaisdami su vienerių, dviejų ar trejų metų vaiku galite puikiai praleisti laiką. Keturmečiai bei penkiamečiai nustebins jus savo įžvalgomis bei fantazija. Galiausiai, bet kurio amžiaus vaikas gali būti puikus žaidimų partneris suaugusiems. žaidimai su vaikais namiePirmas žingsnis, siekiant sukurti tvirtus tarpusavio santykius, yra paprašyti vaiko pažaisti su jumis. Pradžioje žaidimus parodysite Jūs, tačiau vaikui augant ir tobulėjant reikia lesiti jam parinkti, kokius žaidimus ir kaip jie nori žaisti. Slėpynės, kovos, vaizduotės žaidimai, sportinės rungtys, muštynės pagalvėmis, piešimas, lipdymas, kiti menai, lenktynės – tai žaidimai, kuriuos mėgsta vaikai. Jūs galite suprasti nuo pažinimo ir suvokimo, kad visokia veikla gali būti įdomi, ypač jei viskas daroma drauge.

Pateiksime penkis būdus, kurie padės tapti nerūpestingesniais tėvais:

  1. Imtis iniciatyvos. Paklauskite vaikų, kuo jie norėtų užsiimti kartu su jumis. Aptarkite ir išsirinkite užsiėmimą, kuris teiks džiaugsmo tiek jums, tiek jūsų vaikui. Pagalvokite, kas gali priversti jus juoktis nerūpestingai kaip vaiką. Vaikams patinka taisyklės – žaidimą pradėkite taip: “Gerai, jei mes žaisime nebus jokiu chichi – chacha ar akių pamerkimų?“ Paskiau apsimeskite nusiminusiu, jei vaikas šias taisykles sulaužys! Taigi, pradėkite žaisdimą!
  2. Atsipalaiduokit, žaidimų metas – tiesiog žaidimai ir laikas. Nesijaudinkite dėl netvarkos, triukšmo ar sumaišties. Atsiminkite, kad reikia leisti žaidimui tekėti savo vaga ir dalyvauti jame. Vos tik išgirdę kvailą kikenimą, džiaugsmo šūksnius, pamatysite laimingus veidus, galite būti tikri – žaidimas pavyko.
  3. Skatinkite savo vaikus. Supraskite, kad žaidimai su vaiku, skatina daugelio jausmų atsiradimą: susižavėjimo, pilnatvės, džiaugsmo, taip pat susirūpinimo, pavydo bei sumaišties. Išmokite kontroliuoti šias emocijas. Atminkite, kad jos turi pasireikšti visu stiprumu, neslėpkite jų ir nelaikykite savyje. Taigi žaidimo metu raskite laiko atsitraukti (nusileisti) ir priminkite savo vaikui, kad šie jausmai yra savaime suprantami, kad pyktis ir džiaugsmas yra priimtini. Tai skatina tvirtų tarpusavio ryšių atsiradimą. Galiausiai žaidimas, tai būdas vaikams išreikšti save ir savo emocijas.
  4. Būkite su savo vaikais žaismingi. Balsas turi būti ramus ir minkštas. Kuriam laikui pamirškite savo kasdienį griežtą auklėjimo stilių ir pajuskite žaidimo energiją. Pasirinkite tuos žaidimus, kurie suteikia jūsų vaikams palaikymo bei pasitikėjimo savimi, patenkina jų prisirišimo ir artumo poreikius. Skirkite savo vaikams visą savo dėmesį ir meilę apkabindami ir priglausdami juos. Pasistenkite, kad žaidimuose būtų kuo daugiau laimėjimais pasibaigiančių situacijų, sėkmės jums.
  5. Būkite nerūpestingi. Nerūpestingumas žaidžaint su vaiku tik prailgina jūsų pačių gyvenimą. Žaidimai turi jauninantį efektą. Galbūt pirmą kartą jums teks priversti save, bet greitai jūs pajusite pasitenkinimą žaidimais, suprasite šį procesą ir atsiras noras žaisti, kadangi rezultatas atitiks lūkesčius.

Komentarai

Komentuoti