Seksas nėštumo metu
Nėštumas Sveikata

Seksas nėštumo metu

Seksas – viena iš maloniausių veiklų, kurią praktikuoja poros. Kodėl gi tai turėtų pasikeisti per devynis nėštumo mėnesius? Dauguma tėvų nerimauja: ar seksas nėštumo metu nepakenks kūdikiui, ar nesukels diskomforto, skausmo? Jeigu nėštumas nekomplikuotas tuomet seksas jo metu – saugus. Bet kokiu atveju, jei turėsite vengti sekso dėl kokių nors priežasčių apie tai jus informuos gydytojas. Moterys gali mėgautis intymiais santykiais nėštumo metu iki pat gimdymo. Daug svarbiau pagalvoti koks tuo metu turėtų būti seksas. Daugelis mano, kad yra tik vienas teisingas (saugus) būdas užsiimti lytiniais santykiais nėštumo metu. Tačiau, tai netiesa. Visų pirma, reikia suprasti, kad nėštumas veikia moters kūną. Pastojama tada, kai spermatozoidas apvaisina moters kiaušialąstę. Šis apvaisintas kiaušinėlis vadinama embrionu implantuojasi į gimdą. Nėštumas sukelia pokyčius moters kūne, nes laikinai dingsta menstruacijų ciklas.

Šiuo periodu būsimiems tėvams pasireiškia nuotaikų svyravimai, kurie daro įtaką poros santykiams. Laimė, tai laikinas simptomas. Vyras gali jausti pasididžiavimą tėvyste bei tuo pačiu metu nerimauti dėl naujų pareigų. Tikėtina, kad visa tai paveiks tarpusavio jausmus, o tuo pačiu ir lytinius santykius. Žinoma, nėštumo metu moterys jaučia didelius fizinius ir psichologinius pokyčius. Iš tiesų, kai kurios moterys jaučiasi dar moteriškiau ir nori lytinių santykių. Tai įtakoja hormonai, nes jie padidina krūtis ir genitalijų jautrumą.

Nėštumo metu ypač saugus oralinis seksas. Visgi, nebūtina atsisakyti šio malonumo laukiantis kūdikio. Svarbiausia, kad vyras suprastų apie moters pažeidžiamumą, nes jos atsikišęs pilvas į daugelį veiksmų reaguoja kitaip nei įprastai. Viena vertus, moterys normaliai jaučiasi pirmąjį nėštumo trimestrą t.y. iki tol, kol jos gimda pradeda augti. Gydytojai ar nėštumo sveikatos priežiūros specialistai dažnai pasiūlo išbandyti alternatyvias sekso pozas prasidėjus antram nėštumo trimestrui tam, kad būtų išvengta komplikacijų.

Komentarai

Komentuoti