Nėščiosios sveikata ir gera savijauta
Nėštumas Sveikata

Nėščiosios sveikata ir gera savijauta

Beveik visos moterys svajoja tapti mamomis. Gera būsimos mamos sveikata gali užtikrinti pačią sėkmingiausią nėštumo pabaigą. Tinkamai subalansuota mityba, mankšta ir pakankamas poilsis yra būtini kūdikio sveikatai. Jūsų kūdikio vystymasis priklauso nuo gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų teikimo, nes jos reikalingos jo augimui. Todėl, jums vertėtų daugiau sužinoti apie mankštą bei teisingų maisto produktų pasirinkimą nėštumo metu.

Sveikos mitybos svarba

Tinkamai subalansuota mityba nėštumo metu yra labai svarbi augančiam kūdikiui. Jūs dabar esate atsakinga už du, todėl didėjantis kūno svoris yra normalus ženklas. Turite maitintis taip, kad kūdikis gautų visas maistingas medžiagas, kurių reikia jo augimui. Toks maistas kaip ledai, traškučiai ir šokoladas gali padidinti jūsų svorį, bet jie nėra maistingi jūsų kūdikiui. Rinkitės subalansuotą mitybą, kurioje daug baltymų, vitaminų ir mineralų. Vartokite vaisius, sveikus grūdus ir tik minimaliai ragaukite saldumynų.

Būsimoms motinoms reikia daug daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų nei iki šiol. Idealiausia juos įsisavinti maisto pagalba. Įrodyta, kad tam tikros maistinės medžiagos ypatingai naudingos ir mamai, ir kūdikiui. Vitaminas B, dar žinomas kaip folio rūgštis yra vienas iš jų. Folio rūgštis mažina apsigimimų riziką. Štai, kodėl moterys turėtų įtraukti tai į savo mitybos racioną. Geležis ir kalcis taip pat svarbūs. Geležinis padeda deguonies tiekimui į kraują tiek motinai, tiek kūdikiui, o kalcis naudingas kaulams.

Pakankamo kalorijų kiekio negavimas gali sukelti komplikacijas kūdikio vystymuisi. Mažas gimimo svoris yra dažnas reiškinys jei vaisius prastai vystosi. Trumpai tariant, nėščiai moteriai yra gyvybiškai svarbu suvartoti pakankamai maisto. Priaugusį svorį lengvai sudeginsite po gimdymo.

Rytinis pykinimas iš esmės nėra pavojingos nei jums, nei kūdikiui. Tačiau, kai kuriais atvejais vėmimas gali būti per stiprus kai motinai pritrūksta maisto ir skysčių. Jeigu tai tęsiasi ilgiau kaip kelias dienas gali sukelti dehidraciją ir išsekimą. Tokiu atveju jums gali prireikti intensyvios terapijos ir diagnostikos ligoninėje.

Nėštumo diabeto požymiai dažnai nepastebimi. Šios ligos pagrindiniai simptomai – dažnas troškulys ir šlapinimasis. Daugelis moterų tiesiog mano, kad tai natūralu ir nekreipia dėmesio. Tačiau gali būti padidėjęs gliukozės lygis kraujyje, kuris kelia pavojų besivystančiam kūdikiui.

Pratimų privalumai 

Prenataliniai pratimai teikia naudą sveikatai bei pagerina kraujotaką. Šie pratimai stiprina raumenis. Kai kurie iš jų netgi gali padėti sumažinti skausmus. Pratimai taip pat svarbūs bandnant nepriaugti nereikalingo svorio nėštumo laikotarpiu.

Privalumai:

– didina apytaką ir lankstumą;
– pagerina laikyseną;
– mažina strijas;
– sumažina venų išsiplėtimo tikimybę;
– gerina kalcio absorbciją;
– mažina raumenų įtampą;
– padidina energiją, ištvermę ir jėgą.

Būtinai pasitarkite su gydytoju prieš pasirenkant bet kokią makštą. Gavusios iš jo pritarimą būtinai dėvėkite patogius drabužius ir sportbačius. Gydytojas taip pat turėtų nustatyti mankštos trukmę.

Subalansavus mitybą venkite alkoholio ir tabako, nes abu šie žalingi įpročiai labai kenkia vaisiui.

Komentarai

Komentuoti