kūdikio miego pozicijos
Sveikata Vaikai

Kūdikio miego pozicijos

Tėvai gali naudoti keletą metodų, tačiau viena labiausiai pediatrų rekomenduojamų pozų yra kūdikio migdymas ant nugaros. Amerikos Pediatrijos Akademijos duomenimis teigiama, kad MBSV (staigios kūdikių mirties sindromas) rizika mažesnė kūdikiams, kurie miega ant nugaros. Tėvai kartais galvoja, kad jų kūdikiams tai nepatogu, tačiau yra daug būdų, kurie padės kūdikiams jaustis patogiai miegant būtent šioje pozoje.

Jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų kūdikiams reikia diegti teisingus miego įpročius, juos guldyti ant nugaros tada kai jie tampa mieguistais. Jeigu guldysite jį į lovelę jau užmigusį ant pilvuko, tai nepadės ugdyti tinkamų miego įpročių. Taip kūdikiai dažniau nubus ir nebeužmigs patys.

Tėvai dažnai pastebi, kad kūdikiams nėra patogu miegoti ant nugaros. Kitavertus daug dažniau jie muistosi ir nervinasi miegodami ant pilvuko. Vienas veiksmas, kurį tėvai gali atlikti, tai švelniai patrinti kūdikio pilvuką paguldžius jį ant nugaros. Tai padės nuraminti kūdikį, nes tokiu atveju jis jaus, kad mama arba tėtis yra šalia. Kartais tėvai šalia lovelės priklijuoja šviečiančius lipdukus, bet jie atkreipia vaikų dėmesį ir trukdo susikaupti miegui.

Kaip jau buvo minėta, svarbiausia, kad miegas ant nugaros sumažina kūdikių mirties atvejus. Kai kurie tėvai mano, kad jiems patogiau miegoti ant šono ir paramsto rankšluosčiais ar antklodėmis. Tačiau, dauguma pediatrų to nerekomenduotų, veikiau patartų priešingai, pašalinti visas palaidas antklodes, žaislus ir kitus daiktus. Visa tai gali būti susiję su staigia mirtimi.

Kūdikiams miegas labai svarbus, nes tuo metu jie sparčiausiai vystosi. Kaip tėvai dar galėtų pagerinti miegą? Svarbūs ir kiti sveiki miego įpročiai, reikia nuolat tikrinti lovelę. Nepridėkite į ją nereikalingų daiktų, nestatykite lovelės prie lango, įsitikinkite, kad kūdikis neapklotas per šiltai. Taip pat svarbu apsaugoti jį nuo cigarečių poveikio.

Pasitaiko ir kitokių atvejų, kai dėl tam tikrų priežasčių pediatrai rekomenduoja kitokias miego pozas. Tad tėvai pirmiausiai turėtų pasitarti su savo gydytojais. Įprastai daugeliui kūdikių miegoti ant nugaros yra saugiausia padėtis ir tėvai gali juos prie to pripratinti.

Komentarai

Komentuoti