problemos auklėjant paauglius
Santykiai Vaikai

Problemos auklėjant paauglius

Dauguma tėvų susiduria su tais pačiais klausimais kaip ir visi kiti tėvai. Sunku rasti ribą tarp lepinimo ir drausmės. Be to, dažnai susiduriame su drausmine nežinomybe. Kas yra per griežta, o kas jau pernelyg atlaidu? Gerai apgalvojus šiuos klausimus suprasite, kad galite sukelti augančiam vaikui stresą.

Geri tėvai nebūtinai yra tokie tėvai, kurie viską žino. Geri tėvai yra tėvai, kurie noriai ieško pagalbos ir informacijos kai jos reikia, siekiant patenkinti specifinius savo paauglių poreikius.

Paauglystė gali atrodyti kaip svetima gyvybės forma įsiveržusi į jūsų mielo vaiko kūną. Jis arba ji tiesiog bando nustatyti savo tapatybę siekiant atsiskirti nuo tėvų asmenybių. Tai natūralus ir normalus procesas. Taigi jūs turėtumėte save nuraminti žinant, kad tai tik trumpas laikotarpis jūsų vaiko gyvenime, kuris praeis.

Paaugliai dažnai patiria milžinišką spaudimą. Tėvai nori, kad jie gerai mokytųsi ir priimtų tinkamus sprendimus dėl savo ateities. Paaugliai draugų tarpe siekia patvirtinti ir palaikyti vieni kitų idėjas, mintis ir tapatybę, bei skatinti vieni kitus būti nepriklausomais. Toks spaudimas priverčia išbandyti naujų rizikingų dalykų, pavyzdžiui, alkoholio, narkotikų ir sekso. Jūs turite išmokti teigiamai reaguoti į paauglio požiūrį ir atvirai su juo pasikalbėti. Visa tai padės išsaugoti gerus santykius, suteiks daugiau pasitikėjimo ir mažiau chaoso namuose.

Paaugliams reikia jūsų meilės. Svarbu suprasti, kad kaip paaugliui reikia jūsų meilės, lygiai taip pat reikia ir pagarbos jo individualumui bei savarankiškumui. Turite su juo elgtis kaip su suaugusiu, nebandykite jo laikyti vaiku, nes kitaip jis įsižeis ir ims maištauti.

Ar kovojate su paaugliu, jums trūksta motyvacijos? Kyla problemų namuose ir mokykloje? Nesijaudinkite, pagalba prieinama.

Pasidomėkite, kodėl drausmės pasirinkimas tokia svarbi sąvoka paauglių ugdyme. Jūs turite išmokti drausminti savo paauglį nejausdami jokios kaltės. Tik taip jūs perprasite jo nepagarbą ir piktnaudžiavimą, ginčus ir pyktį. Išsiaiškinkite, savo paauglio lūkesčius ir padėkite jam. Galų gale, jūs sugrąžinsite taiką namuose.

Komentarai

Komentuoti