geriausi pieno šaltiniai
Sveikata Vaikai

Geriausi pieno šaltiniai

Ne kiekvienas vaikas yra pieno mėgėjas, todėl kai kuriais atvejais tenka išbandyti kitokius pieno produktus. Mažajam žmogeliukui  reikia maždaug 3-4 porcijų pieno produktų per dieną. Mažiems vaikams pienas yra geriausias kalcio šaltinis. Pienas – tai labai plataus diapazono maistingųjų medžiagų šaltinis, nors jis labiausiai žinomas dėl turimo kalcio. Pieno baltymai yra patys geriausi gyvulinės kilmės baltymai. Be to, piene gausu vitaminų ir mineralų. Pieno produktai labai svarbus tokių vitaminų kaip B2, B12 ir D šaltinis. Sunku kuo nors pakeisti pieno produktus maisto racione, nesumažinus vartojamų maistingųjų medžiagų kiekio. Nereikėtų atsisakyti pieno produktų dėl juose esančių riebalų bei laktozės.

Jogurtas
Jogurtas yra puikus užkandis pusryčiams. Galima patiekti jogurtą su vaisiais ar daržovėmis. Jogurte yra probiotinių kultūrų, gerųjų bakterijų, padedančių reguliuoti virškinimo sistemą. Tai vienas iš nedaugelio natūralių produktų, turinčių šias unikalias bakterijas. Jogurtas vienas iš skaniausių vaikų pieno produktų. Kol jūsų vaikui sukaks du metai, stenkitės rinktis nenugriebto pieno jogurtus.

Sūris
Sūryje gausu kalcio, baltymų ir fosforo. Maistine prasme, sūris faktiškai yra kaip koncentruotas pienas – 30 gramų čederio sūrio porcija turi tiek baltymų, kiek 200 g pieno. Deja, sūryje labai daug druskos, o ji kenksminga augančiam organizmui. Tad reikėtų kontroliuoti suvartojamą kiekį. Pradėti pažintį su sūriu reikia laipsniškai, nuo 5 gramų per dieną. Vaikams visai netinka rūkyti, pelėsiniai ir lydyti sūriai. Mažiausiai pavojingas mažyliams – varškės sūris iš rūgusio pieno, kuris gaminamas nenaudojant šliužo fermento. Būtinai atkreipkite dėmesį į sūrio galiojimo laiką, nes šis sūris, kitaip nei kietieji ir pusiau kieti fermentiniai, greitai genda. Kadangi sūris sunkokai virškinamas, geriau vaikams jo duoti pusryčiams ar pietums, bet jokiu būdu ne vakarienei.

Kiti pieno šaltiniai
Žinoma yra ir kitų pieno produktų, kurių galite pasiūlyti savo vaikui. Vaikams nuo vienerių metų rekomenduojama duoti liesos varškės, porą kartų per savaitę. Sudėtyje esančios mineralinės medžiagos, kalcis, fosforas gerai įsisavinamos organizme. Varškė taip pat praturtinta vitaminais PP ir B12.

Laimei, daugelis vaikų noriai vartoja pieno produktus, todėl nekyla jokių problemų. Tačiau jeigu jūsų vaikai mėgsta gerti vien pieną, apsvarstykite galimybę kaitalioti pieno produktus.

Komentarai

Komentuoti