bendroji vaikų psichologija
Santykiai Vaikai

Bendroji vaikų psichologija

Vaiko psichologija yra viena iš labiausiai paplitusių sričių, kuri gali apimti tokius dalykus kaip psichikos, socialiniai ir emociniai sutrikimai. Ši tema aktuali nuo kūdikio vystymosi iki pat paauglystės. Seniau buvo manoma, kad vaikai yra tiesiog mažesnė suaugusiųjų versija. Tačiau vėliau tapo aišku, kad jų mąstymo procesas visiškai skirtingas ir su amžiumi keičiasi.

Dauguma ekspertų teigia, kad ši tema yra unikali ir gana sudėtinga. Vieni mano, kad ankstesnė patirtis įtakoja ateitį, bet kiti tikina, kad vėlesniame gyvenime įvykius įtakoja kiti veiksniai.

Galima peržvelgti daugybę veiksnių apsvarstant vaikų psichologiją, pavyzdžiui, kaip jie auklėjami, kaip mąsto ir kaip jie yra mokomi.  Santykiai, kuriuos Socialiniame kontekste užmezga suaugę su vaikais turi įtakos mokymuisi ir tobulėjimui. Tokie santykiai nebūtinai priklauso nuo tėvų ar globėjų, bet ir nuo kitų šeimos narių, mokytojų ir net bendraamžių įtakos.

Kultūrinės perspektyvos taip pat gali paveikti vaikų elgesį. Tėvai įtakoja kokia kultūra remsis jų vaikas ir kokiai visuomenės daliai priklausys. Priklausomai nuo amžiaus faktinės kultūros gali būti laisvai pasirenkamos savo nuožiūra.

Socialinė klasė, kurioje asmuo gyvena taip pat turi nemažai įtakos vaiko vystymuisi. Tai apima viską, kas susiję su ekonomine padėtimi: tėvų uždirbti pinigai, namas, kuriame vaikas gyvena, tėvų darbo pobūdis ir išsilavinimas. Statusas formuoja užimtumo ir švietimo galimybes, taip pat vaikų asmeninį požiūrį į vertybes.

Tačiau, labai didelė dalis visgi tenka auklėjimui. Jei esate žemesniame visuomenės sluoksnyje, naudokitės aplinka. Vaikai gali turėti prastą priėjimą prie išsilavinimo ir sveikatos priežiūros, bet tai galima kompensuoti kultūrine aplinka.

Psichologijos sritis apima daug kitų temų: genetikos raidą, socialinį augimą, asmenybės vystymąsi, kalbą, lyčių vaidmenis, pažinimo vystymąsi ir lytinį brendimą. Genetika nulemta iš prigimties ir niekas šeimoje negali to pakeisti. Tačiau yra aspektų, kuriuos galima pakeisti pavyzdžiui, kaip motina elgiasi nėštumo metu, kaip ji suteikia geriausias galimybes vaikui ir kt.

Vaiko psichologinis vystymasis prasideda motinai sėkmingai pastojus, viską ką vaisius tuo metu girdi ir jaučia turės įtakos jam suaugus.

Komentarai

Komentuoti