patarimai auginantiems 8 – 12 metų amžiaus vaiką
Santykiai Vaikai

Patarimai auginantiems 8 – 12 metų amžiaus vaiką

Po aštuntosios gimimo dienos jie pasiruošę tapti mažiau priklausomais ir ištirti naują pasaulį. Šiuo laikotarpiu tėvams prireikia labai daug kantrybės ir ištvermės.

Kaip ir visi geri dalykai baigiasi, taip ir čia – augindami aštuonių metų vaiką pajausite kas yra nepaklusnumas. Visi mūsų žodžiai ir veiksmai reikalaus jų atsakymų.

Kitų žmonių įtaka

Tokio amžiaus vaikas daug laiko praleidžia ne namuose. Tėvai praranda savo monopolinę padėtį ir vienintelę įtaką. Dabar vaikų požiūrį įtakoti gali ir kiti žmonės. Jie jau pradeda žiūrėti jiems patinkančias programas, patys nori pirktis drabužius, net pradeda vertinti tam tikrus prekinius ženklus.

Pasikeitęs požiūris į gyvenimą

Kai vaikui sukanka aštuoneri metai amžiaus jis nebegalvoja apie vaikiškus rūpesčius. Dažnai atsiranda nesaugumo, baimės, paranojos jausmas.

Konkurencija ir lyginimas

Šiame gyvenimo etape vaikas pradeda nerimauti kaip jis atrodo ir kaip jį mato kiti. Jiems atrodo, kad visi stebi jų gebėjimą mokytis, jėgas ir socialinį pripažinimą. Jie pradeda jaustis nepakankamai gerai dėl per didelės atsakomybės nuolat save lygindami su kitais.

Šiame amžiuje iš dalies gali nelikti žodžio „vaikas“. Tėvai į tai reaguoti turėtų supratingai ir pakankamai protingai, turi būti išvengta argumentų, kad suaugę visada teisūs.

Mokymasis mokykloje

Po aštuonerių metų amžiaus tėvai turėtų suprasti, kad yra didelis skirtumas vaikui mokytis namuose su mama ir mokykloje. Nuo šiol vaikas turi turėti savarankišką motyvaciją, organizuotumą ir laikytis tam tikrų taisyklių. Mokymai tampa milžinišku šuoliu į priekį tarp aštuonių ir dvylikos metų amžiaus. Tuo pačiu metu vaikams daug lengviau pradėti mokytis užsienio kalbos bei naujų dalykų.

Lyties segregacija

Segregacija, kuri prasideda maždaug aštuonių metų vaikui išlieka neramia gyvenimo dalimi paauglystėje, berniukus ir mergaites vėl suvienija atskiri būdai. Merginos apskritai lengviau ir greičiau subręsta. Berniukai turi dažniau mokymosi sunkumų dėl savo elgesio. Tačiau, augdami berniukai tampa fiziškai stipresni.

Komentarai

Komentuoti