Ar šokoladas tikrai maistingas?
Sveikata Vaikai

Ar šokoladas tikrai maistingas?

Daugelį metų buvo laikomasi tos nuomonės, jog šokoladas kenkia vaikams. Kenkia dantims, sutrikdo cukraus kiekį organizme, ir apskritai neturi nieko gero. Šokoladas kažkada buvo laikomas „Dievų maistu“.
Šokoladas buvo naudojamas Pietų Amerikoje ištisus šimtmečius kaip maisto stebuklas. Jis buvo labai vertinamas tiek majų, tiek actekų kultūrose. Šokoladas buvo geriamas, kakava vartojama kaip prieskonis valgiams. Kakavos gėrimas nebuvo saldinamas, prieinamas tik kilmingiesiems. Majams, o vėliau – actekams, ypač gardžios buvo gėrimo putos. Kakavos pupelės buvo ir majų, ir actekų piniginis vienetas. Kakava buvo svarbi ir religiniuose actekų ritualuose. Ispanų konkistadoras, Hernan Cortes, 1519 m rašė apie jį:
„ Dieviškas gėrimas kaupiasi pasipriešinimo ir kovos nuovargyje. Šio tauriojo gėrimo taurė vyrams leisdavo visą dieną prabūti nevalgius.“ Konkistadorų palikuonys sumanę pasaldinti cukrašvendrių cukrumi pamėgo šokoladą. Tada kakava pasklido Europos turtingųjų namuose kaip prabangus gėrimas. Deja, šokoladą kokį turime dabar neprilygsta originaliam, sveikam, tamsiam šokoladui iš actekų laikų.

Taigi, kodėl šokoladą taip vertina vaikai?
Mes visi žinome, kad vaikams reikia šviežių vaisių ir daržovių. Vaisiuose ir daržovėse yra daugybė maistinių medžiagų, kurios yra gyvybiškai svarbios vaikų sveikatai. Jei yra pasirinkimas tarp vaisių ar daržovių ir mažo kvadratinio sveiko šokolado, kaip manote kas galėtų laimėt? Šokolado pasirinkimas valgio metu padeda lengviau virškinti maistą. Gali atrodyti nepaprastai keista, ar net mažai tikėtina, kad trys plytelės sveiko šokolado per dieną užtikrina reikalingų medžiagų kiekį jūsų vaiko organizmui. Mokslininkų teigimu, šokolade yra daugiau sveikųjų medžiagų nei daugelyje vaisių sulčių. Nustatyta, kad juodojo šokolado milteliuose yra gausu antioksidantų ir polifenolių – medžiagų, saugančių nuo įvairių ligų.
Kakavos sėklos turėtų būti laikomos „super vaisiumi“, o iš jų pagaminti produktai, pvz., natūralūs kakavos milteliai ar juodasis šokoladas, laikytini super maistu. Jei esate susirūpinę, kad šokoladas, gali prisidėti prie vaikų nutukimo, nerimauti dėl to nereikėtų. Šokoladas yra natūralus maistas, kuriuo vaikai gali mėgautis, aišku per daug nepiktnaudžiauti.

Komentarai

Komentuoti