nėštumo pradžia
Nėštumas Sveikata

Nėštumo pradžia

Nėštumo metu pasireiškia daug simptomų ir iškyla pačių įvairiausių klausimų, kurie dažnai suteikia moteris sunkumų. Šie simptomai prisideda prie išvados formavimo, kad jau esate nėščia. Būsimos mamos patiria daug įvairių sunkumų visose nėštumo stadijose. Tačiau, šiuos sunkumus galima įveikti tam tikrų medikamentų ir gydytojų patarimų dėka. Vienas pirmųjų nėštumo požymių yra rytinis pykinimas ir vėmimas. Jei jus kamuoja šie simptomai taip pat galite įtarti esant nėštumui, jie pasireikšti gali jau po kelių savaičių apvaisinimo. Žinoma, didžiausią nerimą sukelia dingusios menstruacijos.

Dėl neįprasto hormonų pokyčio moterų kūnas pradeda keistis, o tai gali sukelti galvos svaigimą ankstyvaisiais nėštumo mėnesiais. Yra ir daug kitų nėštumui būdingų simptomų tokių kaip mėnesinių dingimas, dažnas šlapinimasis, vėmimas, alpimas, kraujavimas, uoslės ir skonio kitimas, nuovargis, vidurių užkietėjimas, krūtų skausmas, dirglumas, veido pokyčiai, kūno svorio pakitimas ir kt. Šių simptomų stebėjimas leidžia suprasti ar moteris tapo nėščia ar ne. Vėmimas, taip pat vadinamas rytine liga pasireiškia pačioje nėštumo laikotarpio pradžioje ir tai padeda moterims suprasti, kad laikas ruoštis tapti mama. Pagrinde vėmimą sukelia maistas, nes pasikeičia moterų skonio suvokimas. Taip pat dėl hormonų gamybos nukrypimų ir jų paskirstymo, nes jie įtakoja organizmo funkcijas.

Daugeliu atvejų moterys susirūpina nepasirodžius mėnesinėms, nes tai gali įtakoti bet kokį pavojų sveikatai. Dažniausiai tai įvardijama kaip pirmasis nėštumo požymis. Akivaizdu, kad greičiausiai taip ir bus, bet mėnesinės gali dingti dėl daugelio sveikatos problemų. Todėl, nedelsiant kreipkitės pas gydytoją, kuris nustatys jų dingimų priežastį. Nėštumas turi įtakos skoniui ir kvapui, moterys per pirmuosius nėštumo etapus vengdamos nepatinkančio maisto gali sumažinti cukrų kraujyje ir sukelti galvos svaigimą bei alpimą. Šie požymiai greičiau išvargina būsimas mamas bei įprastai.

Iš tikrųjų jei jus kamuoja kurie nors iš išvardintų požymių, būtinai atlikite nėštumo testą.

Komentarai

Komentuoti