nėštumo kalendorius
Nėštumas Sveikata

Nėštumo kalendorius

Jūs ketinate tapti mama? Tai nuostabu! Daugelis mamų nori visus savo devynis nėštumo mėnesius prisiminti ir papasakoti savo vaikams. Mamos siekia įamžinti įdomiausius momentus nėštumo periodo metu. Tai padaryti gali padėti nėštumo kalendorius. Kitas kalendorius-kortelė yra vedamas daktaro.

Kas yra nėštumo kalendorius-kortelė? Tai galima pavadinti dokumentu, kuriame surašyta nėštumo metu svarbi informacija. Šias korteles ar informaciją stebėdami nėštumą rašo daktarai. Jie dokumente surašo visus atliktus tyrimus. Taip pat stebimas svoris ir matuojamas mamos pilvas. Aprašoma, kaip vystosi vaikelis ir kas vyksta su mama, kokie jos pokyčiai ir būsena. Pirmame nėštumo trimestre būsima mama patiria daug pokyčių. Įvyksta hormoniniai pokyčiai, kurie gali sukelti įvairius simptomus. Antras trimestras gali būti sunkesnis, tačiau tai priklauso nuo organizmo. Būsimas mamas kamuoja pykinimas arba jas vimdo nuo įvairių kvapų. Po truputį pradeda kisti moters figūra, augti pilvukas. Trečiame trimestre moteris gali pasijusti sunki ir sunkiai vaikščioti bei pasunkėti jos kvėpavimas. Augantis kūdikis padidina mamos svorį. Kūdikis pradeda spardytis ir tai gali sukelti nemalonius pojūčius būsimai mamai, kartais net užgniaužti kvapą.

Nuo kada pradedamas skaičiuoti nėštumo laikotarpis? Skaičiuoti pradedama nuo paskutinių menstruacijų. Kaip manoma, tai geriausias būdas nustatyti nėštumo pradžią, aišku, galima vienos ar dviejų savaičių paklaida.

Moterys, kurios laukiasi kūdikio turi reguliariai lankytis pas gydytojus, nes taip jie mato vaiko vystymąsi ir augimą. Be to, gydytojas patars kokius vartoti vitaminus. Jei mamai ar vaikeliui kiltų problemų daktarai gali imtis reikiamų priemonių. Nėštumo kalendorius parodo viską, kas vyksta nėštumo metu ir kaip jaučiasi mama bei vaikas. Jie žino ką mama vartoja, ar šeimoje kas nors serga kokia nors sunkia liga ir pan. Taip daroma tam, kad išvengti komplikacijų. Gydytojai pataria, kaip sveikiau maitintis, kokie fiziniai užsiėmimai tinkamiausi, o tyrimai parodo ar viskas organizme gerai. Su tokia priežiūra mama saugiai išnešioja ir susilaukia vaikelio.

Komentarai

Komentuoti