12 patarimų geram kūdikio miegui
Sveikata Vaikai

12 patarimų geram kūdikio miegui

Kūdikio prisitaikymas prie normalaus poilsio grafiko dažnai tampa rimta tėvų problema. Žemiau rasite patarimų, kurie turėtų jums padėti. Tačiau nepamirškite, kad į rekomendacijas vaiko miegui turėtų būti žiūrima ne kaip į taisykles, o kaip į gaires, nes visi vaikai unikalūs. Žinoma, miegojimui kaip ir valgymui reikia sukurti rutiną.

Pirmaisiais 2-3 kūdikių gyvenimo mėnesiais juos tenka žadinti maitinimui. Tačiau kai kurie vaikai patys pabunda kai jiems ateina laikas valgyti. Pabandykite ignoruoti savo kūdikio trumpus nubudimus, dažniausiai jis vėl turėtų užmigti.

Naujagimiams reikia 21 valandos miego per parą, o vaikams nuo šešių mėnesių iki dvejų metų amžiaus reikia bent 12 valandų miego. Miegas yra tiek pat svarbus vaiko sveikatai kaip ir subalansuota mityba. Taigi norint formuoti miego įpročius, derėtų peržvelgti ir jo mitybos įpročius.

Kūdikiai, kurie žindomi motinos pienu dažniau pabunda naktį, nei maitinami iš buteliuko. Jiems reikalingas reguliarus miegas.

Kūdikiai, kurie praleidžia daugiau laiko su savo motinomis paprastai būna labiau atsipalaidavę ir geriau miega. Jiems būtina suformuoti miego įpročius, kad jie pajaustų kada ateina laikas miegoti.

Pabandykite naudoti čiulptuką bei sumažinti garsus, kurie gali pažadinti kūdikį. Reikia kuo anksčiau skatinti kūdikio savarankiškumą migadant jį atskirai. Priešingu atveju, jis tikėsis, jog visą laiką galės miegoti su jumis. Siekiant nutraukti šiuos įpročius paguldykite kūdikį miegoti ir išeikite iš kambario. Nesvarbu, kiek jis verks, neskubėkite grįžti atgal. Vietoj to, palaukite 5 minutes, pirmą kartą ir tada palaipsniui prailginkite išėjimo laikotarpius. Taip po savaitės ar dviejų pripratinsite kūdikį miegoti vieną.

Išvados:

Svarbiausia suprasti, kiek laiko jūsų kūdikis turi miegoti. Vis ilginkite laiką, kurį skirsite jo buvimui vienam. Galite bandyti skirtingas strategijas, diegiant tinkamus miego įpročius.

Naujagimiai paprastai miega 14-20 valandų per parą, trijų mėnesių amžiaus kūdikiai miega apie 15 valandų, o vienerių metų vaikai miega 13-14 valandų per parą. Naujagimiai tiesiog dar neskiria dienos nuo nakties, todėl gali pareikalauti begalinės tėvų kantrybės.

Komentarai

Komentuoti