veiksminga nėščiųjų mankšta
Nėštumas Sveikata

Veiksminga nėščiųjų mankšta

Dauguma būsimų mamų žino, kad mankšta šiuo laikotarpiu yra itin svarbi. Tačiau daugelis moterų pasimeta ir nežino kokią mankštą reikėtų rinktis, nepakenkiant savo kūdikiui.

Nėštumo metu reguliariai atliekama fitneso programa sustiprins jūsų kūną. Pratimai, kurie pritaikyti būtent nėščioms didina ištvermę bei gerina jėgos ir raumenų tonusą. Reguliari ir tinkama mankšta padės jums geriau jaustis, sumažins patinimą, nuovargį ir nugaros skausmus. Sportas padės jūsų širdžiai, plaučiams ir pagrindinėms raumenų grupėms.

Puikiai tinka lengvi pratimai tokie kaip vaikščiojimas, joga ar plaukimas. Priklausomai nuo jūsų fizinės ištvermės lygio dar iki nėštumo, jūs galite pradėti nuo fizinės veiklos derinimo kartu su švelniais tempimais. Šie paprasti pratimai dažnai tampa fitneso programos pagrindu.

Reikia vengti pratimų, kurių metu išlieka nukritimo arba susižalojimo tikimybė. Tai tokia veikla kaip dviračiai, rakečių sportas, jodinėjimas ir slidinėjimas. Pasitarkite su gydytoju prieš pradedant bet kokią sportinę veiklą nėštumo metu. Nesvarbu kaip saugiai jausitės, rizika gali atsirasti konkrečiai jūsų atveju.

Jums reikės iš naujo įvertinti savo veiklą ir pakeisti taikomus pratimus kiekvieną trimestrą, nes organizmas auga ir atsiranda vis nauji pokyčiai. Siekite išvengti per didelio krūvio dėl daugelio priežasčių, įskaitant tokias tikimybes kaip alpimas, galvos svaigimas, kraujavimas iš makšties ir ankstyvas susitraukimas.

Esant nėščiai jūsų kraujo srautas padidėja ir jūsų kūno hidratacija tiesiog šokteli į viršų. Turėkite tai omenyje ir tinkamai prižiūrėkite save. Tai labai svarbu, nes ištroškęs kūnas fizinio krūvio metu gali pereiti į dehidraciją. Padidėjusi kūno temperatūra nuo dehidratacijos kenkia jums ir jūsų kūdikiui.

Jei jums kyla abejonių pasirenkant nėščiųjų mankštą būtinai pasitarkite su savo gydytoju. Mankštos programa naudinga tiek motinai, tiek vaikui. Tačiau venkite veiklos reikalaujančios didelio fizinio krūvio. Pasitarus su gydytoju geriausia rinktis pasivaikščiojimus, plaukiojimą ar jogą. Šie užsiėmimai padės užtikrinti jūsų ir kūdikio sveikatą. Prieš pradėdamos sportuoti pirmiausia įsitikinkite, ar nėra jokių priežasčių, kurios neleistų jums rinktis šiuos pratimus.

Komentarai

Komentuoti