Kur gimdyti?
Nėštumas Sveikata

Kur gimdyti?

Nėra didesnio džiaugsmo, kaip vaikelio gimimas ir geresnės patirties, kaip gimdymas namuose. Aišku, patikimiausia yra vykti į tam skirtą instituciją, kaip ligoninė, tačiau atsiranda tokių moterų, kurios nori ir gimdo namuose. Joms tai, kaip jos sako vyksta viskas lengviau ir sienos padeda. Jos negimdo be akušerio priežiūros. Joms į pagalba ateina akušeris, tik ne gimdymo palatoje, bet namuose.

Yra daug ir įvairių nuomonių, dėl gimdymo namuose. Noriu pasakyti, kad gimdyti prižiūrint specialistų ir tam skirtoje įstaigoje yra kur kas protingiau. Be ligoninių šiuo metu galima rasti gimdymo namų, kuriuose būsimos mamos jaučiasi, kaip namie ir už atitinkama kainą gali gauti visus patogumus ir gimdyti, kaip tik jos įsigeidžia. Gydytojai nepataria gimdyti namuose dėl galimo pavojau būsimam kūdikiui. Namuose nėra sterilu ir kilus komplikacijai akušerė kvies specialistus. Aišku, gimdant namuose moteris gali mažiau stresuoti ar nervintis. Ji gali gimdyti savo lovoje ar vonioje, kur tik ji nori. Tačiau, nereikia pamiršti, kad kūdikis gali pakliūti į pavojų. Moteris dažnai gimdymą namuose teisina tuo, kad namuose gimdyti yra daug komfortiškiau negu ligoninėje. Tokiu atveju būsima mama gali kreiptis į privačias klinikas, kur jai bus pildomi visi norai ir sudaromos geidžiamos sąlygos.

Daugelis moterų nori gimdyti su nuskausminimu, tačiau ir čia gydytojai pataria gimdyti kuo galima natūraliau. Daugelis paprasčiausiai labai bijo, ypač jai tai būna pirmasis gimdymas. Tai yra natūralus procesas, kol vaikelis ateina į pasaulį. Pagalvojus apie senovę mūsų prosenelės neturėjo jokių nuskausminamųjų vaistų ir gimdė natūraliai. Esant stipriam skausmui rekomenduojama masažuoti nugarą ir pilvą švelniais judesiais. Tuo atveju gali padėti tėtis ir pagelbėti savo žmonai lengviau pernešti skausmus.

Dabar yra pasirinkimo laisvė dalyvauti būsimo vaikelio tėvui jo gimime ar ne. Turi pasirinkti pats būsimas tėtis, nes nedaugelis tėvų gali lengvai žiūrėti į savo žmonos skausmus. Taip pat gimdyti yra rekomenduojama stebint specialistui ir tam skirtoje institucijoje, taip užtikrinama mamos ir vaiko gerovė.

Komentarai

Komentuoti