kova su nėščiųjų diabetu
Nėštumas Sveikata

Kova su nėščiųjų diabetu

Nėščioms moterims, sergančioms diabetu kyla rizika, tačiau jos lygiai taip pat kaip normalios nesergančios moterys gali mėgautis nėštumu. Žinoma, joms tenka daug didesnė atsakomybė nei nesergančioms cukriniu diabetu moterims, todėl svarbu stebėti savo gliukozės kiekį kraujyje ir stengtis jį išlaikyti normalų viso nėštumo metu.

Nors tai nelengvas sprendimas, tačiau pastoti nori kiekviena moteris. Juk tai vienas svarbiausių žingsnių moters gyvenime, turbūt sunkiai įsivaizduojame save niekada netapsiant mamomis. Moterims, kurios turi cukrinį diabetą šis sprendimas tampa dar svarbesniu, net gyvybės požiūriu. Kaip jau buvo minėta, tokiu atveju labai svarbu gerai kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje prieš tampant nėščia ir viso nėštumo metu. Privalote vengti bet kokios iškylančios rizikos.

Susidūrus su šia problema ir norint pastoti svarbu pasikonsultuoti su specialistu, taip pat dar skrupulingiau tikrintis sveikatą nei įprastai. Turite sekti visas komplikacijas prieš ir nėštumo metu, nes jos gali pabloginti nėštumą arba pakenkti jūsų sveikatai. Štai paprastas pavyzdys: jeigu jūsų diabetinės retinopatijos kyla, kad pasiektų tokį lygį kaip naujose kraujagyslėse nukreiptose į akis, pastojus jūs galite apakti. Tokiu atveju gali nukentėti inkstai ir kiti kūno organai. Jei pastebite kokių nors baltymų pėdsakų šlapime – pastoti tikrai nėra gera idėja.

Nėštumo laikotarpiu nesergančioms moterims insulino poreikis kinta dėl atsiradusios placentos, kuri gamina savo hormonus ir ilgainiui insulino darbas sulėtėja. Pastebėta, kad paskutinį nėštumo trimestrą nėščioms moterims reikia du kartus daugiau insulino negu įprastoje būklėje. Pačios koreguoti insulino dozės nei nemėginkite – tai gydytojų darbas, nes jie tiksliai nustatys kada ir kokia dozė yra reikalinga jūsų kūnui.

Jeigu nesergančių moterų organizmas reikalauja tokių insulino dozių, tai jūs pagalvokite kokios problemos iškyla sergančioms cukriniu diabetu. Esant nepakankamam maistinių ir kitų cheminių medžiagų tiekimui, kurios yra būtinos kūdikio vystymuisi organizmas pradeda naudoti susikaupusias atsargas. Tada jis pradeda konvertuoti turimą cukrų ir riebalus į energiją, o sukauptus baltymus naudoja vaisiaus vystymuisi. Galiausiai būsimos motinos organizmas nusilpsta ir padidėja ketoacidozės rizika.

Be insulino jūsų kūnas taip pat reikalaus kalorijų, angliavandenių ir pakankamo kiekio baltymų. Diabetu serganti moteris turi išlaikyti gerą pusiausvyrą tarp mitybos ir fizinio aktyvumo kartu su tinkamos dozės insulino preparatais. Jūsų gydytojas gali patarti apsilankyti pas profesionalų dietologą nėštumo metu.

Komentarai

Komentuoti