kaip neatsilikti nuo darbo
Nėštumas Sveikata

Kaip neatsilikti nuo darbo?

Moterys šiais laikais dažnai siekia karjeros aukštumų. Daugelis tų, kurios pasirenka ir mamos vaidmenį susiduria su problemomis darbe. Svarbiausia nubrėžti tam tikrą ribą, kad darbas nekeltų pavojaus nėštumui. Darbai, kurie susiję su nuodingųjų medžiagų poveikiu, sunkių daiktų kėlimu, ilgu stovėjimu ir kita fizine jėga gali sukelti nėštumui riziką. Geriausia ką galite padaryti, tai pasikonsultuoti su specialistu, kuris patars jums ar toks darbas negresia persileidimui ir ar nekenkia kūdikio sveikatai.

Pirmasis nėštumo trimestras bus labai sudėtingas, jeigu rytais susidursite su pykinimu. Netgi jūsų mėgstamiausias kavos kvapas gali sukelti pykinimą. Taigi, svarbu išvengti tokių maisto produktų. Jums padės šie produktai sumažinantys šleikštulio jausmą: krekeriai, saldainiai ir imbiero arbata. Pakankamai ilsėkitės ir gerkite skysčių, tai taip pat gali sumažinti pykinimus.

Be rytinio pykinimo dėl energijos trūkumo jus vis dažniau gali užvaldyti noras likti lovoje. Hormoniniai pokyčiai, ypač padidėjęs progesteronas sukelia nuovargį ankstyvojo nėštumo metu. Jūs pajusite, kad jūsų energijos lygis svyruoja kelis kartus per dieną. Dėl šios priežasties tinkamai planuokite ir reikliausius darbus stenkitės atlikti esant energijos antplūdžiui. Darykite pertraukas, kurių metu pailsėtumėte. Poilsio metu siūloma pakelti kojas ir jas palaikyti, nes taip skatinama kraujo apytaka.

Besilaukiančios moterys turėtų taip pat atkreipti dėmesį į tai ar jos vartoja pakankamai maistinių medžiagų, kurios reikalingos kūdikio augimui. Tam turite skirti pakankamai dėmesio, net jei tenka pietauti biure rinkitės tuos produktus, kuriuose gausu vitaminų ir maistinių medžiagų, tačiau mažiau riebalų kiekio. Užuot pasirinkusios keptą maistą, rinkitės virtą arba skrudintą.

Kai kuriais karjeros tarpsniais gali tekti ilgai sėdėti arba stovėti. Tuomet naudokite palaikomąjį nugaros ramstį, kuris padės jums ištverti ilgas valandas vienoje padėtyje. Tokiu atveju vėlgi karts nuo karto būtina pakelti kojas. Nekelkite daiktų, kurie yra per sunkūs, taip išvengsite bet kokių komplikacijų.

Nėščia moteris turi teisę dirbti nėštumo metu, kol nėštumui neiškyla rizika. Dauguma moterų dirba ir taip padidina šeimos pajamas. Vis dėlto tyrimai parodė, kad sunkų darbą dirbančioms moterims didėja persileidimo tikimybė. Todėl svarbu pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros specialistu, siekiant išvengti komplikacijų.

Komentarai

Komentuoti