kaip kovoti su vaikų elgesio problemomis
Santykiai Vaikai

Kaip kovoti su vaikų elgesio problemomis

Jums būtų pravartu žinoti apie vaikų elgesio problemas, nes tai gali sukelti klausimų visiems šeimos nariams. Nesvarbu su kokiu vaiko elgesiu susidūrėte, pirmiausia turite išsiaiškinti priežastis. Tai padės jums geriau suprasti kas nutiko ir kaip elgtis konkrečiu atveju. Pripažinkite, kad jūs tam tikra prasme atsakote už savo vaiko elgesį.

Vienas iš tipiškų elgesio problemų – tai vaiko inkštimas ir verkimas. Jūs greičiausiai pastebėsite, kad vaikas inkščia tiesiog norėdamas gauti visą jūsų dėmesį. Toks vaiko elgesys gali susiformuoti jam įsitikinus, kad inkštimas ir verkimas padeda gauti tai ko jis nori.

Dažnai susiduriama su antrąja problema, kai vaikas pradeda spardytis ir rėkti jei negauna to, ko užsigeidžia. Kai kurie tėvai su tuo lengvai susitaiko, nes jiems atrodo daug paprasčiau suteikti vaikams ko jie nori, nei kęsti tokį jų elgesį. Šiuo atveju, neignoruokite savo vaiko veiksmų, geriau imkitės rimtų priemonių.

Atsiminkite, kad nederėtų vaikui leisti viską, ko jis tik užsimano, nepriklausomai nuo situacijos. Tik jūsų ryžtas ir kantrybė, padės vaikui suprasti, jog tėvus ne visuomet galima palenkti į savo pusę. Nekoreguodami tokio elgesio ilgainiui susilauksite dar blogesnių pasekmių. Jums teks pabūti labai griežtais tėvais, antraip vaikas pradės jumis manipuliuoti ir kaip sakoma „užlips ant galvos“. Jūs turite stengtis būti atsargūs ir apsisaugoti nuo tokių pasekmių, nes vaikui tapus paaugliu bus dar sunkiau su juo susitvarkyti.

Minėtos problemos yra tik dalis iš labiausiai pasitaikančių. Jei patiems nepavyksta susitvarkyti su savo vaiku, apsilankykite pas gydytoją, kuris patars kokių veiksmų geriausia imtis.

Jūs taip pat turite stebėti savo elgesį: ar neleidžiate savo mažyliui pernelyg daug? Daugybė tėvų klaidingai galvoja, kad jie privalo duoti savo vaikams kiek įmanoma daugiau. Turite žinoti, kad tai netiesa, ir kad viskam yra ribos.

Iš šių elgesio problemų vaikai dažniausiai išauga. Jei jūsų vaikas jau mokyklinio amžiaus ir jį vis tiek užplūsta šie siaubingi proveržiai, būtinai susirūpinkite.

Paaugliai gali pradėti rūkyti, meluoti, vogti ar net naikinti nuosavybę. Kartais paaugliai jungiasi į gatvės grupes ir niokoja bendruomenę.  Paaugliai nenori įsiklausyti į suaugusių žmonių patarimus. Jie paprastai stengiasi juos ignoruoti. Jeigu jūsų vaikas ignoruoja nustatytas elgesio normas arba itin užsispyręs, tai jau kelia grėsmę.

Siekdami ištaisyti tokią padėtį tapkite pavyzdžiu kitiems. Juk dažniausiai vaikai mėgdžioja savo tėvų elgesį. Kai jūsų vaikas mato, kad jūs ir jūsų sutuoktinis baratės, jam atrodo, kad tai įprastas suaugusių gyvenimas. Paauglystės laikotarpis labai sudėtingas vaikams, nes jie patiria daug pasikeitimų susijusių su kūnu ir emocijomis. Svarbu, kad jūsų paauglys matytų tinkamą jūsų elgesį, skirkite jam pakankami laiko ir meilės. Šiuo laikotarpiu būkite labiau supratingi, domėkitės apie tai kas vyksta jūsų vaiko gyvenime.

Vaikų elgesio problemų būna įvairių rūšių, jos gali paliesti bet kokio amžiaus vaiką. Tad jūs turite imtis visų gudrybių kaip susidoroti su tokiu nepageidaujamu elgesiu. Be abejonės, jūs mylime savo vaikus, tačiau kartais būti tėvais yra begalo sunku.

Komentarai

Komentuoti