kokybiškas miegas
Sveikata Vaikai

Kokybiškas miegas

Miegas yra esminis sveikos gyvensenos pagrindas. Lygiai taip pat kaip mityba, taip ir miegas prisideda prie geros savijautos dienos metu. Jis veikia netgi jūsų santykius, produktyvumą ir gyvenimo kokybę. Miego metu smegenys dirba ir stiprina atmintį.

Nėra nieko blogiau už dieną, kai prieš tai gerai neišsimiegojote. Jeigu jus lydi toks pastovus jausmas, tai ženklas, kad negaunate miego tiek, kiek reikia organizmui arba tai nėra kokybiškas miegas.

Kartais paprasti dalykai, kaip pvz. čiužinys gali prisidėti prie jūsų miego kokybės. Čiužinio kokybę labai paprasta nustatyti, tereikia atkreipti dėmesį į rytinę savijautą. Jei atsibudus dažnai jaučiate sprando ar gerklės skausmus, tai gali būti ženklas, kad jūsų dabartinis čiužinys nėra geras pasirinkimas. Kadangi jūsų kūnas vertina patogumą, tik jis ir gali nuspręsti kas tinkamiausia! Kai jums čiužinys netinkamas, tikrai ne išeitis atiduoti jį savo vaikui. Kai vaikai auga jiems reikia paramos ir patogaus guolio. Įsitikinkite, kad jūsų vaikai turi pakankamai erdvės patogiai judėti augimo metu. Be to, pirmoji jūsų vaiko lova, tikrai netiks paaugliui.

Kūdikio miegas

Nėra nieko sunkiau, nei rūpintis naujagimiais. Gera naujiena yra ta, kad kūdikiai greit auga ir netrukus išmiegos visą naktį.

Tuo tarpu, kelis ateinančius mėnesius jų miego grafukas bus chaotiškas. Taigi, šiuo laikotarpiu svarbiausia sudaryti tinkamą miego aplinką sau ir partneriui, nes tam teks skirti kiek mažiau laiko nei įprastai. Miegas vėsioje, tamsioje patalpoje ant patogaus čiužinio – tai būdas geriausiai išsimiegoti, net per trumpesnį laiką. Pratinkitės miegoti tada, kai miega jūsų kūdikis. Atminkite, kad miegas jums yra lygiai taip pat svarbu kaip ir kūdikiui.

Vaiko miegas

Vaikams reikia ne mažiau kaip 9 valandų miego per naktį. Norėdami padėti savo vaikui gerai išsimiegoti, sukurkite tam palankias sąlygas. Jūsų vaiko kambarys turėtų būti vėsus, tylus ir tamsus. Be abejo, svarbu ir patogus čiužinys.

Suaugusiųjų miegas

Vidutiniškai žmogus miega 7-8 valandas per naktį, bet šis laikotarpis gali  individualiai skirtis. Kai kuriems žmonėms gali prireikti net 10 valandų per parą, o kitiems daug mažiau.

Prieš pirkdami naują čiužinį, pasikonsultuokite su gydytoju dėl jus kamuojančių miego problemų.

Komentarai

Komentuoti