Svarbiausi klausimai apie nėštumą
Nėštumas Sveikata

Svarbiausi klausimai apie nėštumą

Nesvarbu, ar tai pirmasis jūsų nėštumas ar ne, kiekviena besilaukianti mama turi klausimų. Nors įvairios medžiagos galite rasti internete, teirautis vaikų priežiūros specialistų ir net praktiškai viską patyrusių mamų, visiems žinoma, kad kiekvienas nėštumas yra skirtingas. Dėl šios priežasties, kiekvienas iškilęs klausimas turi būti gerai išgvildentas. Šiame straipsnyje padėsime jums atsakyti į dažniausiai nėštumo metu pasitaikančius klausimus.

Vienas iš dažniausiai iškylančių klausimų: „kiek svorio reikia priaugti“? Žinoma, nei viena moteris nepriaugs lygiai tiek pat, tačiau rekomenduojama norma yra tarp 11 ir 16 kilogramų. Per mažai priaugančioms nėščiosioms gydytojai gali rekomenduoti papildomą dietą. Dėl per didelio svorio taip pat bus siūloma imtis tam tikrų veiksmų, tik jau ne tokių griežtų. Svarbiausias dalykas būsimoms mamoms – valgyti sveiką maistą ir gerti pakankamai vandens. Šių svarbių mitybos aspektų ignoruoti nevalia.

Kitas dažnai pasitaikantis klausimas susijęs su fiziniais pratimais: „ar saugu sportuoti nėštumo laikotarpiu“? Į tai galima atsakyti gana paprastai. Jeigu būsima mama buvo labai aktyvi iki nėštumo pradžios tai nėra jokios priežasties, kodėl ji negalėtų tęsti savo veiklos visą nėštumą. Bet kokiu atveju, prieš renkantis mankštos tipą rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu, ypač jei sergate hipertenzija ar norite išbandyti naujas treniruotes. Prakaitavimas ir pulso dažnio didinamas nekenkia tol, kol jis neviršija leistinos normos. Kiekviena sportuojanti nėščioji turi nepamiršti gerti pakankamai daug vandens, vengti tokių vietų kur negalima laisvai išprakaituoti, pavyzdžiui, SPA vonių.

Mityba gana apribojama nėštumo metu. Visi ekspertai primygtinai rekomenduoja valgyti tik virtą mėsą. Suši šiuo laikotarpiu geriau atsisakyti. Taip pat venkite žalių kiaušinių ir nepasterizuotų sūrių. Kofeinas turėtų būti apribotas. Nėščios moters mitybos plano nereikia paversti dramatišku, tačiau kai kuriomis aplinkybėmis to gali būti reikalaujama.

Tyrimai nėštumo metu labai svarbūs siekiant apsisaugoti nuo komplikacijų. Šia tema visada galite pasikonsultuoti su savo gydytoju, taip pat išleista daug įvairių knygų ir kt.

Komentarai

Komentuoti