kaip nėščioms moterims išvengti pėdų ir kulkšnių edemos
Nėštumas Sveikata

Kaip nėščioms moterims išvengti pėdų ir kulkšnių edemos

Daugelis moterų susiduria su pėdų ir kulkšnių patinimais nėštumo metu. Moterims edema gali pasireikšti penktame nėštumo mėnesyje, tačiau ji akivaizdžiausia būna per paskutinį nėštumo trimestrą. Edema yra bendras nėštumo simptomas, nes moters organizme susidaro dideliskiekis vandens. Plečiasi gimda, taip pat daromas spaudimas šlaunų ir kojų venose.

Nedidelis patinimas yra tipiškas nėštumo metu, kol kraujo spaudimas netampa per aukštu. Jeigu staiga pastebite, kad patinsta veidas aplink akis ar rankos tuomet būtinai kreipkitės į savo gydytoją. Tai gali būti preeklampsijos požymiai, kuriuos reikia tinkamai įvertinti siekiant sumažinti komplikacijų tikimybę. Moterys turėtų saugotis ir kitų preeklampsijos simptomų, kuriuos apima stiprus galvos skausmas, galvos svaigimas ir neryškus matymas.

Dauguma moterų pastebi, kad vienu laikotarpiu jų edema yra stipresnė nei kitu. Tokie veiksniai kaip ilgas stovėjimas, karštas oras ir maisto produktai, kuriuose gausu druskos ir kofeino, gali pabloginti edemą viso nėštumo laikotarpiu. Siekiant sumažinti edemą rekomenduojama laikytis šių naudingų patarimų:

1. Venkite ilgo stovėjimo, nes jis gali paskatinti kraujo kaupimąsi apatinėse galūnėse. Jei jūsų darbas yra stovimas, stenkitės daryti pertraukas. Atsisėskite ir pakelkite kojas trisdešimčiai minučių bent 2 kartus per dieną, taip skatinsite kraujo apykaitą.

2. Miegokite ant kairiojo šono paprasčiausiai todėl, kad taip padidinsite inkstų glomerulų filtracijos greitį, tuo pačiu sumažinsite edemą.

3. Venkite aptemptų drabužių dėvėjimo.

4. Stenkitės nebūti lauke kai tikrai karšta. Patinimas gali dar sustiprėti.

5. Laikykitės atokiau nuo maisto, kuriame yra daug druskos, nes ji sulaiko vandenį organizme. Jei įmanoma, bandykite sumažinti druskos vartojimą.

6. Sėdėdamos savo kojas stenkitės pakelti aukščiau.

7. Gerkite daug vandens. Tai turėtų padėti pašalinti iš kūno toksinus ir sumažinti patinimus.

8. Patinusioms vietoms naudokite šaltus kompresus.

9. Pabandykite reguliariai lankytis baseine, nes plūduriavimas ant vandens gali padėti atsipalaiduoti nuo sunkaus svorio.

10. Stenkitės vengti kofeino maisto produktuose ir gėrimuose. Kadangi kofeinas veikia kaip diuretikas ir skatina skysčių netekimą.

Nesvarbu kokio sunkumo edema atsiras nėštumo metu, po gimdymo ji išnyks.

Komentarai

Komentuoti