kaip išvengti strijų
Nėštumas Sveikata

Kaip išvengti strijų

Moters kūnas nėštumo metu patiria daugybę pokyčių. Būsimoms motinoms vaiko širdies plakimas bei pirmieji judesiai suteikia begalinį džiaugsmą. Būdama nėščia moteris iš naujo atranda savo kūną, nes jis augant vaikui kinta. Jūs nustebsite sužinojusi kaip greitai kūdikis auga ir žiūrėdama į veidrodį pamatysite rausvus dryželius ant pilvo. Jums tai gali atrodyti negražiai, todėl pradėsite manyti, kad reikia per daug iškentėti dėl būsimo vaiko.

Šie rausvi arba raudoni dryželiai yra vadinami strijomis, jos atsiranda apie 90% visų moterų. Jos susidaro apie 24 nėštumo savaitę ar vėliau, nes oda augant kūdikiui tempiasi. Prie to prisideda ir hormoniniai pokyčiai, kurie sukelia plyšimus jungiamajame odos sluoksnyje. Strijos dažniausiai išryškėja ant pilvo ar šlaunų, tačiau jos taip pat gali būti matomos ant sėdmenų ir krūtų.

Nors pagrindinė strijų priežastis yra nežinoma, genetika šiuo atveju atlieka nemažą vaidmenį. Laimei jos yra gydomos, tačiau pirmasis žingsnis turėtų būti tinkamos prevencinės priemonės.

Efektyviausias būdas sustabdyti jūsų odą nuo per greito tempimo būtų subalansuota mityba, kuri padeda reguliuoti tinkamą priaugimo svorį. Normalus svorio prieaugis yra 11 – 16 kg. Tai idealus būdas išvengti pernelyg didelio odos tempimo. Maisto produktai, kurie skatina odos sveikatingumą taip pat rekomenduojami. Tai tokie produktai, kuriuose gausu cinko, pvz. riešutai ar žuvis. Kiti naudingi maisto produktai turintys daug vitaminų A ir C, pavyzdžiui citrusiniai vaisiai, morkos, pienas ir kiaušiniai.

Pastebėta, kad strijos į gydymą geriausiai reaguoja jų atsiradimo pradžioje. Prekyboje daug įvairių losjonų, kurie sumažina strijų tikimybę. Rinkitės tokius, kurie susideda iš kakavos sviesto arba taukmedžio sviesto ir naudokite reguliariai 3-4 kartus per dieną. Šie kremai turėtų padėti odai likti nepažeistai. Hidratacija – tai papildomas svarbus būdas išlaikyti sveiką odą. Todėl, gerkite pakankamai daug vandens.

Strijų atsiradimas priklauso visų pirma nuo jūsų odos atspalvio, kuris gali būti rudos, rausvos arba rausvai rudos spalvos. Kad ir kaip norėtumėte strijų iškart atsikratyti po gimdymo, pakitimai gali tapti nuolatiniais. Jei jums tai pernelyg nemalonu pasikonsultuokite su specialistais, kurie patars jums kokių geriausia imtis veiksmų. Jei losjonai nepadės, galėsite rinktis lazerio terapiją ir kt. sudėtingesnius metodus.

Tinkamai pasirūpinkite savimi iš karto po gimdymo, nes jūsų kūnas per jautriai reaguos į didelį viršsvorį. Atsiradę pokyčiai nėštumo metu gali sukelti nepasitikėjimą savimi. Tačiau, atminkite kad šie maži nepatogumai niekada nenusvers džiaugsmo tapus mama.

Komentarai

Komentuoti