įvaikinimas
Santykiai Vaikai

Įvaikinimas

Kiekviena moteris ir vyras nori susilaukti vaikelio. Deja, daugeliui nepavyksta užmegzti naujos gyvybės. Tai yra labai skausminga tema, nes būna ir taip, kad vyras gali palikti moterį vien todėl, kad ji negali pastoti. Dėl ko moteris negali pastoti yra daug priežasčių. Ir kiekvienas atvejis gali būti vis kitos ir dėl įvairių problemų. Todėl poroms, kurios nebeturi vilties patys susilaukti vaikelio, patariama įsivaikinti.

Kas tai yra įvaikinimas? Pora, kuri negali turėti savo vaikų gali kreiptis į vaikų namus ir įsivaikinti vaikelį. Dažniausiai tai yra privatu ir neviešinama. Porai apie patikusi vaikeli yra suteikiama visa reikalinga informacija, netgi apie tai kas to vaikelio biologiški tėvai. Iš pradžių pora turi apsiprasti su tuo, kad jie augins vaiką. Tam reikia labai pasiruošti, nes vaikas ne daiktas, jei nepatiko atiduodu atgal. Taip galima pažeisti vaiko psichiką. Gali būti ir taip, kai būdama nėščia mergina nenori auginti vaikelio ir po gimdymo atiduoda. Pora gali susitikti su tokia mergina ir stebėti jos nėštumą. Tada iš kart po gimdymo sutvarkius dokumentus vaikelis atiduodamas naujiems tėvams. Tačiau, tai daugiau praktikuojama užsienyje. Pora gali kreiptis į vaikų namus, kuriuose yra ir kūdikių, ir vyresnio amžiaus vaikų. Jei vaikas yra vyresnis pora gali iš pradžių paimti vaika globoti. Tokiu atveju vaikas ir pora apsipranta. Ateina suvokimas ar jiems to reikia, ar jie galės rūpintis svetimu vaiku ir duoti jam meilės.

Po įvaikinimo paaugus vaikui kyla natūralus klausimas ar pasakyti vaikui tiesa ar ne? Tuo klausimu yra daug nuomonių, daug yra už ir daug yra prieš. Tai priklauso nuo poros. Jei santykiai su vaiku yra geri ir nuoširdūs tėvai gali pasakyti vaikui tiesą. Tai gali daryti po truputi jį ruošiant, o ne iškart.

Labai sunku pasakyti ar tai gerai ar ne. Tai turi nuspręsti tėvai. Pora turi labai apsvarstyti sprendimą įvaikinti vaikelį. Nes tam reikia pasiruošti psichologiškai. Pora turi suvokti, kad galimi pavojai ir problemos su kuriomis jiems teks susidurti.

Komentarai

Komentuoti