8 paauglių auklėjimo būdai
Santykiai Vaikai

8 paauglių auklėjimo būdai

Atminkite, kad mes visi taip pat buvome vaikai. Jie gyvena savo pasauliuose, okupuotame bendraamžių, veikla ir kitais įdomumais. Mokymaisi, tyrinėjimai ir eksperimentai yra vaikų gyvenimo dalis.

Dažnai tėvai prisimena savo paauglystę sakydami: “Kai man buvo 13 mano tėvai man liepdavo nupjauti veją kiekvieną šeštadienio rytą“. Arba: “Kai man buvo 13 dirbau aukle ir užsidirbdavau papildomų pinigų.” Būdami 13 metų vaikai dažnai turi nemažai namų darbų, kurie kartais net viršija šiandienos vaiko atsakomybę.

Mes turime nepamiršti, vaikas niekada negali būti toks kaip tėvai. Žinoma jų patirtis ir istorijos gali būti įdomiomis, o ne dabarties pasaulio dalis. Įtraukti paauglį į veiklą yra realus būdas tik aptinkant jo mėgstamą sritį.

Čia yra 8 būdai kaip neatsilikti nuo savo vaiko aplinkos.

1. Stebėkite mokyklos veiklą. Galite pastebėti kaip dirba ir progresuoja mokytojai. Kaip jūsų vaikas bendrauja su kitais? Kaip jie reaguoja į mokytoją?

2. Bendraukite su mokytojais ir kitais tėvais. Taip galėsite palyginti gautą informaciją, kaip jūsų vaikas elgiasi namuose, ir kaip mokykloje. Kaip jis jaučiasi grupėje?

3. Stebėkite kaip jis elgiasi varžybų metu. Ar jūsų vaikas mėgsta dalyvauti draugiškose rungtyse? Ar jūsų vaikas konkuruoja kaip individas ir ar jis tuomet gerai sutaria su kitais? Sužinokite apie tokių žaidimų taisykles.

4. Savanorių išvykos. Tai puikus būdas pasikalbėti su savo vaiko bendraamžiais. Išklausykite informaciją apie jų veiklą.

5. Apžiūrėkite šalį. Šalies apžiūrėjimas gali būti įspūdinga patirtis, nes šiandien šalis labai skiriasi nuo šalies jums būnant vaikais.

6. Pagalba klubo projektuose. Mokslo mugės, 4-H projektai, lėšų paskirstymas – visi galite puikiai kartu aptarti įsipareigojimų ir produktyvumo svarbą. Motyvuokite savo vaikus siekti užsibrėžtų tikslų.

7. Aptarkite naujausius įvykius susijusius su jaunimu.

8. Stebėkite jo muziką, filmus, kompiuterį ir telefoną. Žinokite, kas jūsų vaiką domina.

Bendravimas su savo paaugliu sąžiningai bus įvertintas vėlesniame amžiuje. Leiskite jam žinoti, kad rūpinimasis jo veikla ir interesais padės jam kurti sveikus gyvenimo modelius.

Komentarai

Komentuoti