dažniausios kūdikių gimdymo traumos
Sveikata Vaikai

Dažniausios kūdikių gimdymo traumos

Kuri mama nenori, kad jos vaikelis bus sveikas ir žvalus. Mamai sužinoti, kad jos vaikelis gimė su defektu ar gavo gimdymo traumą yra pati baisiausia žinia. Yra daug priežasčių, dėl kurių vaikai gauna gimdymo traumas. Ar galima jų išvengti?

Mamos amžius. Jei mama yra labai jauna ar jau perkopusi per 35 metus, tada yra nemaža tikimybė, kad vaikelis gali gimti su anomalija ar defektu.

Nutukimas. Yra žinoma, kas nutukia asmenys kenčia nuo aukšto kraujo spaudimo ar diabeto. Tai gali turėti nemažos įtakos embriono vystymuisi.

Pernešiojimas. Tai yra kai vaikelis gimsta vėliau nei įprasta. Aišku, taip nėra visada. Tačiau, pasitaiko, kad vaikelis turi pilinkį į infekcijas ir gali įvykti kai kurie gimdymo defektai.

Hipertenzija. Būsimos mamos gali turėti aukšta kraujo spaudimą, kas gali sukelti vaisiaus išmetima, tai yra persileidimas.

Gimimas per anksti. Tai reiškia, kad vaikelis nėra pilnai išsivystęs. Jis yra silpnas ir jo imuninė sistema nepajėgi kovoti su virusais ir infekcijomis. Tokie kūdikiai daugiau links į gimimo traumas.

Kūdikis kojomis į priekį. Tai pasitaiko retai, nes dabar yra daromas cezario pjūvis. Tačiau, jei vaikas priimamas kojomis į priekį, galimos kojų ar dubens traumos.

Didelis vaisius. Jei kūdikio galvutė yra didesnė nei įprasta, mamoms yra sunku gimdyti ir vaikui gali būti smegenų ar nervų pažeidimai.

Netinkamas vaistų vartojimas. Jei nėščia mama vartoja vaistus be gydytojo žinios, ji gali pakenkti būsimam vaikeliui. Vaikelis gali gimti su fiziniais ar protiniais sutrikimais ar net mirti.

Medikų aplaidumas. Priežiūros stoka ir netinkamas medicininis dėmesys gali sukelti pavoju mamai ir jos vaisiui. Dažnai tai gali būti: lūžiai – tai lemia netinkamas padėjimas vaisiui ateiti į pasaulį. Veido paralyžius – tai atsiranda tuo atveju, kai yra pažeidžiami nervai spaudžiant. Cerebralinis paralyžius – sukelia smegenų ar nervų traumos.

Todėl, kad išvengti gimdymo traumų ar išsigimų rekomenduojama laikytis sveikos gyvensenos, konsultuotis su specialistu ir stengtis saugotis nuo galimų pavojų pačiai mamai.

Komentarai

Komentuoti