į ką nėščiosios turėtų atkreipti dėmesį
Nėštumas Sveikata

Į ką nėščiosios turėtų atkreipti dėmesį

Jei laukiatės ir norite tinkamai pasirūpinti savo kūdikiu suteikiant jam visas reikalingas maistines medžiagas, pirmiausia pradėkite nuo savęs. Iš savo mitybos raciono jums teks pašalinti maistą, kuris susideda iš tuščių kalorijų tokių kaip cukrus, dirbtiniai saldikliai ir kitos medžiagos. Visa tai gali prisidėti prie pernelyg didelio svorio, vandens sulaikymo ir sveikatos problemų per ateinančius devynis mėnesius. Manote, kad pajėgsite tai kontroliuoti? Pagalvokite dar kartą, jei kenčiate nuo bet kutių iš šių požymių:

1. Patiriate sveikatos problemų

Jei nėštumo metu kyla daug bendrų problemų, turėtumėte pakeisti savo mitybos racioną. Įprastinės problemos gali būti galvos skausmas, kūno skausmai, nuovargis, vandens susilaikymas, sutrikęs virškinimas ir vidurių užkietėjimas. Jeigu jus kamuoja bet kuris iš šių simptomų, turėtumėte pakeisti savo mitybą į ją įtraukiant kuo daugiau vandens, daugiau ląstelienos ir mažiau natrio, konservantų ir užpildų. Jei susiduriate su edema, taip pat keiskite mitybos įpročius atsisakant kviečių ir glitimo produktų.

2. Priaugate per daug svorio

Senas posakis, kad reikia valgyti už du paneigtas. Tiesą sakant, jums tereikia suvartoti 300 kalorijų daugiau nei įprastai. Tačiau daugelis moterų viršija rekomenduojama 9 – 14 kg svorį. Kai toks svorio viršijimas pradeda kelti nerimą, jums derėtų pakeisti savo mitybą pašalinant cukrų ir dirbtinius saldiklius. Vietoj to, rinkitės natūralius saldiklius, kuriuose nėra kalorijų, taip ir toliau sau nepakenkiant galėsite smaližiauti. Jūs taip pat turėtumėte rinktis tik sveikus riebalus, tokius kaip alyvuogių ir kokosų aliejus bei organinis sviestas. Jie suteikia jūsų kūdikiui riebalų rūgščių, kurios naudingos tinkamam smegenų ir nervų sistemų vystymuisi.

3. Jaučiate nuovargį visą laiką

Nuovargis – tai dažnas reiškinys nėštumo metu, kurį palengvina mitybos pakeitimas pakeliantis energijos lygį. Jei kenčiate nuo didelio nuovargio turėtumėte mažinti angliavandenių vartojimą, o vietoj jų padidinti baltymų kiekį. Sveiki ekologiški kiaušiniai, natūrali jautiena ir vištiena, žali riešutai suteikia galingą baltymų kiekį, kuris padidina jūsų energijos lygį, tuo pačiu metu auagnt kūdikiui. Jums verta padidinti išgeriamo vandens kiekį, kuris turėtų būti mažiausiai 8 stiklinės per dieną.

4. Kenčiate nuo rytinio pykinimo

Jei kenčiate nuo rytinio pykinimo ir vėmimo, atidžiai rinkitės maisto produktus. Jums derėtų suvartoti daugiau proteinų, kurių gausu vištienoje, žaliuose riešutuose, tai padės sumažinti pykinimo tikimybę. Įsitikinkite, ar suvartojate pakankamą skysčių kiekį. Laimei, dauguma moterų nuo rytinio pykinimo kenčia tik pirmąjį nėštumo trimestrą.

Komentarai

Komentuoti