cukraus žala nėščioms moterims
Nėštumas Sveikata

Cukraus žala nėščioms moterims

Jei esate būsima mama, pašalinkite kenksmingus maisto produktus iš savo mitybos raciono, taip pagerinsite kūdikio sveikatą. Cukrus yra vienas iš žalingiausių. Todėl, jūs turėtumėte vengti ir populiarių saldiklių.

Cukraus žala nėščioms moterims

Cukrus – tai tuščios kalorijos, kurios gali prisidėti prie nereikalingo svorio atsiradimo. Akivaizdu, kad nėštumo metu ir taip kinta jūsų svoris. Tačiau daugumą šio svorio sudaro padidėjęs kraujo tūris ir skysčiai, o ne riebalai. Per didelis svoris nėštumo metu apkrauna širdį ir sąnarius. Jis taip pat padidina riziką susirgti nėščiųjų diabetu. Šią ligą organizme sukelia aukštas cukraus lygis kraujyje.

Papildomas gliukozės kiekis jūsų kraujyje gali prasiskverbti per placentą ir patekti į kūdikio sistemą. Tokia papildoma energija jūsų vaisiui gamina riebalus. Kūdikio antsvoris gali sukelti priešlaikinį gimdymą, preeklampsiją ar cezario pjūvį. Motinų sergančių diabetu kūdikiai ateityje turi didesnę riziką susirgti nutukimu.

Cukrus taip pat prisideda prie širdies ligų, prastos regos, dantų ėduonies, mielių infekcijos, osteoporozės, prastos koncentracijos, susilpnėjusios kūdikio imuninės sistemos.

Be to, jei vartoja per daug cukraus, tai gali sąveikauti su baltymų įsisavinimu, kuris svarbus kūdikio vidaus organams, raumenims, rankų ir kojų pirštams bei plaukams ir nagams.

Cukrus negali būti pakeistas dirbtiniais saldikliais

Dirbtiniai saldikliai dažniausiai randami aromatizuotuose vandenyse ir mažo kaloringumo kepiniuose. Nors dirbtiniuose saldikliuose yra mažai kalorijų jie nėra sveikas cukraus pakaitalas. Saldikliai sukuria dar daugiau problemų. Aspartamas, pavyzdžiui, yra susijęs su įvairiais neuropsichiniais sutrikimais, kurie apima: panikos priepolius, traukulius, migreną, pykinimą, bėrimą, regėjimo problemas, pasunkėjusį kvėpavimą, nerimą, neaiškią kalbą, manijos epizodus, svaigulį, spengimą ausyse, sąnarių skausmus, skonio praradimą, raumenų spazmus, nemigą, depresiją ir nuovargį. Aspartamas taip pat gali prisidėti prie Parkinsono ligos, smegenų auglių, protinio atsilikimo, epilepsijos, lėtinio nuovargio sindromo, fibromialgijos, apsigimimų ir cukrinio diabeto.

Įrodyta, kad sacharinas gali sukelti prie pykinimą, dusulį, liežuvio lizdines plokšteles, egzemą ir sensorinę neuropatiją.

Jei esate įpratę vartoti daug cukraus, staigus jo atsisakymas gali sukelti pykinimą, galvos skausmus ir svaigimą. Todėl atsisakykite jo palaipsniui.

Cukrus atrodo nekenksmingas, tačiau ši medžiaga gali sukelti rimtų problemų tiek jums, tiek jūsų kūdikio sveikatai.

Komentarai

Komentuoti