6 patarimai, kaip auklėti vaikus
Santykiai Vaikai

6 patarimai, kaip auklėti vaikus

Kiekvieni tėvai pagausėjus šeimai šiek tiek išsigąsta. Ir tai savaime suprantama, nes jiems tenka nauja ir labai rimta atsakomybė už naują gyvybę. Štai jums svarbiausias patarimas:

Nebandykite būti didvyriu. Tiesiog būkite tėvais savo vaikui, pasitikėkite juo ir kalbėkitės su juo. Papasakokite jam apie savo vaikystę, išreiškite užuojautą dėl vaikiškų rūpesčių. Tai padės sustiprinti jūsų santykius.

O dabar pateiksime 5 patarimus, ką jūs galite padaryti dėl savo vaiko:

1. Jūsų vaikas turi jaustis saugus ir mylimas. Būkite teisingi jam.

2. Jūsų išsakyti žodžiai yra labai svarbūs. Nepamirškite, kad jis turi nuolat stebėti suaugusiuosius. Vienišiems tėvams tai sunkiau padaryti, nes jis turi matyti tiek moterišką, tiek vyrišką vaidmenį šeimoje.

3. Skatinkite gerą elgesį. Padėkite savo vaikui pasirinkti teigiamą požiūrį ir patarkite jam ką jis gali padaryti dėl savo gyvenimo. Pasakykite jam, kad jūs juo didžiuojatės. Būtinai padėkite vaikui suprasti, kad jis jums gali išreikšti visas savo emocijas.

4. Negalite nusiminti, jei mažylis parodė blogą elgesį. Tokiu atveju demonstruoti savo emocijas tikrai nenaudinga. Geriau nustatykite jam aiškias taisykles, kurių laikytis būtina. Turite laikytis griežto ir užtikrinto tono, šaukti ir pliaukštelėti nerekomenduojama. Tiesiog išreiškite savo nepasitenkinimą. Tai bus geresnis poveikis jūsų vaikui. Jei tikrai reikia bausti, pirmiausia paaiškinkite vaikui ką jis blogai padarė ir kokios tokio elgesio pasekmės.

5. Kai vaikas kalba žiūrėkite jam į akis. Pasakykite jam, kad jūs esate patenkintas juo kai jis gerai elgiasi. Domėkitės jo atrastais interesais. Užduokite klausimus. Taip būsite savo vaiko gyvenimo dalimi. Žaiskite su savo vaiku! Būkite karaliumi, kūdikiu ar kitais įsivaizduojamais personažais. Tai labai svarbu.

Taigi, tikimės kad šie patarimai jums bent kiek padės auklėjant savo vaiką. Galbūt susidursite su situacijomis, kurios bus daug sudėtingesnės, bet atminkite neišsprendžiamų dalykų nėra. Jei tai jus domina, galite bendrauti internetinėse svetainėse su kitais tėvais. Sėkmės!

Komentarai

Komentuoti