gimimo defektai
Sveikata Vaikai

Gimimo defektai

Mama visada tikisi, kad vaikelis gims sveikas. Dabartiniame amžiuje, daug tėvų neteikia reikšmės kas gims berniukas ar mergaitė. Tėvai laukia, kad vaikelis, kuris gims bus sveikas ir augs be didelių problemų ar ligų. Tačiau, tai ne visada įvyksta. Kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kai vaikeliai gimsta su apsigimimais ar kitais sveikatos defektais.

Vaiko gimimo defektai gali būti funkcinės ar anomalinės reikšmės. Tai gali sukelti vaikeliui psichines ar fizines negalias. Kartais tai gali būti abiejų negalių derinys. Kai kurie defektai gali būti mirtini ir vaikelis gali mirti iš kart po gimdymo ar visai jauno amžiaus.

Šiuo metu vaikų su defektu gimimas yra mirties priežastis tarp vienerių metų amžiaus. Kas įtakoja šiuos defektus. Viena iš priežasčių yra genetiniai pakitimai. Antra problema, ta, kad šie defektai yra susiję su chromosomomis. Aplinkos veiksniai, kurie įtakoja moterį gali vaidinti svarbų vaidmenį embriono vystymuisi taip pat. Tai yra narkotikų, alkoholio vartojimas ir rūkymas.

Šiuo metu yra du pagrindiniai vaiko gimimo defektai: struktūrinės anomalijos ir funkciniai defektai. Struktūriniai gimimo sutrikimai yra siejami su kūno anomalijomis ir jo dalimis. Labiausiai tai apima širdies defektai, klubų defektai,gimimas su neįprastomis galūnėmis, kaip kiškio lūpa ar vilko gomurys. Taip pat tai gali būti nervinių šaknelių pažeidimai, kurie siejami su nugaros smegenimis ir smegenimis.

Funkciniai defektai susiję su smegenų ir nervų sistema. Anomalija gali būti tokia, kad vaikui iškyla sunkumu kalbant ar judant, gali būti protinis atsilikimas, elgsenos sutrikimai ir mokymosi negalia. Nervų sistemos sutrikimas gali pasireikšti Dauno sindromu, Autizmu, gali atirasti netgi jutimo problemų. Tai gali būti katarakta, klausos sutrikimas ir aklumas kartu su kitais regėjimo sutrikimais. Funkcinė negalia dar kitaip tariant yra medžiagų apykaitos sutrikimas. Tai gali sukelti kenksmingos cheminės medžiagos, kurios gali paveikti nėščios moters organizmą.

Dauguma šių nukrypimų skiriasi savo intensyvumu ir sutrikimo laipsniu. Kodėl vaikelis gimsta su vienokiu ar kitokiu defektu yra labai svarbu ištirti ir išsiaiškinti, kad būtu galima ateityje užkirsti kelią vaikelio būklės blogėjimui.

Komentarai

Komentuoti