sveika mityba vaikams
Sveikata Vaikai

Sveika mityba vaikams

Labai svarbu nepamiršti tam tikru laiku savo vaikams įdiegti sveikos mitybos įpročių. Tai svarbu, nes atsižvelgiant į neseniai atliktą apklausą apie vaikų sveikatą buvo nustatyta, kad nutukusių vaikų ir paauglių skaičius nuolat augo per pastaruosius du dešimtmečius. Taigi, jei norite matyti savo vaikus sveikai augančius, maitinkite sveiku maistu. Be to turi būti sektinas pavyzdys, maistu, praturtintu vitaminais turime maitintis ir mes patys.
Keisti maisto įpročius gali iš pradžių būti nelengva. Todėl rekomenduojama, pirmiausiai išsiaiškinti savo vaiko poreikius. Laikui bėgant suprasite, kad mitybos pokyčiai tampa naudingi.
Štai keletas patarimų kaip pagerinti savo šeimos mitybos įpročius.

Reguliariai valgykite pusryčius.
Patiems jums ir vaikams svarbu pradėti dieną nuo sveikų pusryčių. Valgykite daug angliavandenių, tokių kaip grūdinės kilmės maisto, pusiau nugriebto pieno, skrudintą duoną, liesos mėsos, vaisių ar jogurto.

Valgykite daug vaisių ir daržovių patiekalų.
Daržovės ir vaisiai yra geriausi vitaminai. Per dieną skatinkite vaiką suvalgyti 5 porcijas iš šių ingredientų. Pavyzdžiui, galite per pusryčius duoti vaisių sulčių, bananų, obuolių ar kitokių užkandžių, du daržovių patiekalus.

Venkite per daug sočiųjų riebalų.
Riebaus maisto, pavyzdžiui, sviesto, keptos mėsos, dešros, pyragų ir pyragaičių. Be abejo, juos skanu valgyti, tačiau jie nėra sveika vaiko organizmui.

Skiepykite įprotį, kad vaikas kuo daugiau gertų skysčių.
Kad išvengtų dehidratacijos, vaikui reikia ne mažiau kaip 5 stiklinių vandens per dieną. Skatinti, kad gertų daug vandens, vaisių sulčių ir pieno.

Neignoruokite angliavandenių
Angliavandeniai maisto produktuose: grūdai, ryžiai, makaronai, bulvės ir duona teikia ne mažiau kaip pusę energijos kalorijų, reikalingų organizmui.

Įvairinti maisto produktų asortimentą
Norint būti geros sveikatos, žmogus turi virš 40 skirtingų rūšių vitaminų ir mineralų gauti kiekvieną dieną. Atsižvelgiant į tai, kad nėra nė vieno maisto, kuriame yra visi vitaminai, tampa svarbu subalansuoti paros racioną.

Be viso to, svarbu vaiką pripratinti rūpintis dantimis. Skatinti, kad vaikas mažiausiai du kartus per dieną valytųsi dantis. Taip pat kiekvieną dieną užsiimti pasivaikščiojimu, bėgimu, ar plaukiojimu.

Komentarai

Komentuoti