10 sveikatos klausimų nėštumo metu
Nėštumas Sveikata

10 sveikatos klausimų nėštumo metu

Nėštumas ir gimdymas daugumai moterų yra tarp labiausiai gyvenimą keičiančių patirčių, todėl nenuostabu, kad šios patirtys taip pat kelia daug iššūkių. Nu nuo rytinių pykinimų iki gimdymo skausmų, būsimosios motinos susiduria su fizine ir emocine kaita, ruošdamosi pasitikti naują gyvybę.

Dauguma būsimų mamų yra be galo laimingos ir tikisi susilaukti sveiko kūdikio. Yra tiek daug pokyčių šiuo periodu, kuriuos moterys turi išgyventi. Vieni iš jų gali būti skausmingi, todėl šiame straipsnyje jums siūloma susipažinsi su tuo kas jūsų laukia ir kuo geriau tam pasirengti!

1) Rytinis pykinimas – vienas iš pirmųjų požymių su kuriais moterys susiduria nuo ryto. Skrandžio veiklos sutrikimai yra vienas iš labiausiai paplitusių nepatogumų laukiantis. Tai sukelia hormonų pokyčiai, kurie dažniausiai įvyksta ankstyvojo nėštumo metu. Kai kurios nėščiosios susiduria su nuolatiniais vėmimais, kuriuos gali jausti visą dieną. Norėdamos to išvengti ar bent jau sumažinti valgykite lengvus užkandžius visos dienos metu.

2) Nuovargis taip pat paplitęs nepatogumas nėštumo metu. Žinoma, tai greičiausiai dėl vaiko augimo. Nuovargį sukelti taip pat gali anemija ar mažas geležies kiekis kraujyje, kuris taip pat yra bendrasis nėštumo požymis. Jeigu jums norisi prigulti nekovokite su tuo, geriau visada leiskite sau pagulėti. Be to, lengvi fiziniai pratimai gali padėti padidinti jūsų energijos lygį.

3) Dažnas šlapinimasis. Augantis kūdikis prispaudžia šlapimo pūslę, todėl noras šlapintis padidėja. Tačiau, jei jaučiate perštėjimą ar deginimą šlapinimosi metu, tai gali reikšti šlapimo takų infekciją, kuri turi būti gydoma antibiotikais.

4) Galvos skausmas. Tai labai dažnai pasitaikantis nėštumo simptomas, kuris gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip hormonų kaita, nuovargis, įtampa ar vidurių užkietėjimas. Tuo metu galite pasinaudoti šaltu ledų kompresu, dedant jį ant kaktos.

5) Vidurių užkietėjimas ir hemorojus. Šias problemas paprastai sukelia padidėjęs hormonų kiekis bei vitaminų ir geležies trūkumas. Dažnas vidurių užkietėjimas gali tada sukelti skausmingą hemorojų. Tai taip pat gali pakenkti jūsų kūdikiui. Tokiu atveju rekomenduojama vartoti daugiau ląstelienos bei gerti daug skysčių.

6) Kraujuojančios ir patinusios dantenos. Tai sukelia padidėjęs hormonų kiekis ir kraujotaka.

7) Galvos svaigimas. Tai paprastai jaučiama per antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą. Galvos svaigimą sukelia kraujo kaupimasis kojose bei kūdikio augimas. Jis atsiranda nuo kraujo spaudimo sumažėjimo kai jūs judėdamos keičiate pozicijas. Valgykite reguliariai, mažinkite suvartojamo cukraus kiekį, gulėkite ant kairiojo šono.

8) Rėmuo ir dispepsija. Tai taip pat sukelia besikeičiantis hormonų kiekis. Be to, kai gimda paauga daugiau ji sukelia rūgštis skrandyje. Valgykite dažnai, bet mažomis porcijomis. Negalima atsigulti iš karto po valgio, kramtyti kruopščiai ir lėtai. Galite pastebėti, kad kai kurie maisto produktai suteikia jums daugiau problemų, todėl jų kiek įmanoma venkite. Dėl iškilusių klausimų pasitarkite su gydytoju.

9) Kojų mėšlungis. Dėl kūno cheminių pokyčių ir vaisiaus spaudimo augant, kojų mėšlungis yra gana dažnas reiškinys. Vartokite maistą praturtintą kalciu kiekvieną dieną. Prieš miegą atlikite kojų tempimus, dienos metu kiek įmanoma dažniau palaikykite kojas pakeltas.

10) Raumenų skausmas. Jūsų nugaros, klubų, dubens ir šlaunų raumenis karts nuo karto gali paskaudėti. Pasikeitęs hormonų kiekis kraujyje ir pakitusi laikysena sukelia papildomą įtampą raumenims. Avėkite batelius žemais kulnais. Sėdėdamos patogiai atsiremkite ir venkite sunkių daiktų kėlimo.

Dauguma nėštumo nepatogumų yra toleruotini, patirtas skausmas ar jautrumas atsipirks gimus kūdikiui. Atsižvelgdamos į gydytojų rekomendacijas ir palaikomos šeimos narių galėsite labiau palaikyti savo ir kūdikio sveikatą. Per kelis trumpus mėnesius problemų bus daugiau.

Komentarai

Komentuoti