nėštumo metu dažniau pasitaikantys negalavimai
Nėštumas Sveikata

Nėštumo metu dažniau pasitaikantys negalavimai

Nugaros skausmai. Nėštumo metu raiščių atsipalaidavimas ir padidėjusi progesterono gamyba gali sukelti nugaros skausmus. Prie to taip pat prisideda padidėjęs jūsų svoris. Norėdamos išvengti šio negalavimo ar bent jau jį sumažinti kasdien skirkite laiko pasivaikščiojimams arba lengviems pratimams (venkite per didelio krūvio, staigių judesių) ir avėkite bekulniuos batus.

Vidurių užkietėjimas. Tai sukelia padidėjęs ląstelienos kiekis. Todėl, rekomenduojama tokiu atveju valgyti tik nesmulkintų grūdų duoną, gerti daug vandens, vartoti daugiau vaisių ir daržovių arba išbandyti 2 arbatinius šaukštelius kviečių arba avižų sėlenų su stikline obuolių sulčių per dieną. Jūs taip pat turėtumėte išgerti 6-8 stiklines vandens ir skirti laiko pasivaikščiojimams.

Hemorojus. Jis paprastai atsiranda dėl silpno jungiamojo audinio arba silpnų venų sienelių. Hemorojus gali būti labai skausmingas. Norėdamos jo išvengti pabandyti padidinti ląstelienos kiekį savo mityboje, vaikščioti, gerti daug vandens ir naudoti šaltus kompresus skausmui malšinti.

Nemiga. Tai labai dažna būklė nėštumo metu. Kūno svorio ir dydžio pakitimai ir nerimas gali tai paskatinti. Norint susidoroti su nemiga naudokite gamtines gydymo priemones, vartokite daugiau maisto gaminių, kuriuose yra vitamino B arba gerkite žolelių arbatą su medumi ir citrina prieš miegą. Galite išbandyti šias arbatas: ramunėlių, melisos, mairūno ir kryžiažiedės.

Galvos svaigimas. Tai taip pat bendras simptomas nėštumo metu, ypač per antrąją trimestrą. Tai dažniausiai įtakoja išsiplėtusios gimdos presų kraujagyslės ir sumažėjęs kraujo spaudimas. Norėdami išvengti galvos svaigimo nedarykite staigių judesių.

Patinimas. Rankų ir kojų patinimai atsiranda dėl padidėjusios estrogenų gamybos, kuri išskiria organizme daugiau skysčių. Norėdamos to išvengti venkite sūraus maisto.

Kojų mėšlungis. Paprastai jis pasireiškia dėl mitybos nepakankamumo ir elektrolitų disbalanso rezultato. Norėdamos pakeisti šią padėtį padidinkite savo kalcio ir kalio suvartojimą kartu su maisto produktais, pavyzdžiui, bananais, migdolais, greipfrutais, sardinėmis, lašišomis, sezamo sėklomis, jogurtais ir varške. Sėdėdamos ar miegodamos pakelkite kojas, nestovėkite per ilgai ir skirkite laiko pasivaikščiojimams.

Rytinis pykinimas. Tai pasireiškia maždaug 50% nėščių moterų, jos laipsniškai patiria pykinimus ir vėmimus tarp šeštos ir tryliktos nėštumo savaitės. Nenormalus vėmimas ir tolesnis pykinimas po tryliktos savaitės neturi nieko bendro. Taip atsitinka 1 iš 200 nėštumų, tai sukelti gali dehidratacija, prasta mityba ir acidozė. Tuomet būtinai turite pasikonsultuosi su savo gydytoju. Imbieras gali padėti išvengti rytinės ligos. Kitos rekomenduojamos rytinės arbatos yra pipirmėtės, katpėdėlės ir kiaulpienės. Kai kurie šaltiniai rekomenduoja gerti raudonų aviečių arbatą.

Bendrosios rekomendacijos:

Valgykite daug vaisių, daržovių, suvartokite pakankamą kiekį baltymų, gerkite pakankamai vandens, judėkite ir skirkite laiko poilsiui. Į savo mitybą būtinai įtraukite tinkamą kiekį vitaminų ir mineralų. Kai kurie gydytojai rekomenduoja 400-800 miligramų folio rūgšties per dieną, kad būtų išvengta nervinio vamzdelio defektų. Vartokite tik natūralius maisto papildus (iš vaisių, daržovių, gyvūninės kilmės produktų, kuriuose nėra jokių cheminių medžiagų).

Venkite per ne lyg didelio streso. Rinkitės jogą, meditacijas ar plaukiojimus, tai padės jį sumažinti. Svarbiausia nusiteikti optimistiškai!

Komentarai

Komentuoti