10 būdų kaip padidinti savo vaiko intelektą
Santykiai Vaikai

10 būdų kaip padidinti savo vaiko intelektą

Mokslininkai neseniai nustatė, kad intelektas yra ne visa informacija ateinanti iš genų. Yra ir kitų veiksnių, kurie lemia intelektą, tokie kaip aplinka, kurioje vaikas yra veikiamas, auklėjimo stilius ir ankstyvos stimuliacijos lygis. Geros naujienos yra tai, kad šie veiksniai yra modifikuojami, o ne nulemiami paveldimumo. Žemiau pateikiami patarimai, kurie paskatins jūsų vaiko intelektą.

1) Klausykite Mocarto muzikos, kol jūsų kūdikis dar yra įsčiose. Kai kurie ekspertai sako, kad kūdikis jau gali išgirsti apie 7 – ame nėštumo mėnesyje, grojanti muzika padės smegenų neuronų stimuliacijai. Tyrimai parodė, kad tai daro teigiamą poveikį erdvinių santykių funkcijoms, nes ta pati smegenų dalis skatina žaisti su muzika.

2) Prisilietimų sąveika yra gyvybiškai svarbi vaikams. O prisilietimo pojūtis leidžia vaikams jaustis saugiai ir padeda ugdyti emocinį intelektą. Priešingai, kai vaikai nejaučia saugumo ir patikimumo, nukenčia jų gebėjimas mokytis.

3) Pateikite savo vaikui subalansuotą mitybą. Net nėštumo metu jau turite apie tai susimąstyti. Ar žinote, kad dokozaheksaeno rūgšties arba DHA yra smegenyse, tai labai svarbu smegenų sveikatai, nuo kūdikystės iki senatvės? Deja, mūsų mityba nėra gausi DHR todėl, motinoms yra patariama vartoti papildus. DHR galima rasti omega-3 praturtintame maiste, pavyzdžiui riebioje žuvyje (skumbrė, ežeriniai upėtakiai, silkė, sardinės, tunas ir lašiša). Omega-3 kapsulės yra taip pat lengvai prieinamos rinkoje.

4) Sukurkite glaudžius, meile grįstus santykius su savo vaiku. Tai reguliuoja smegenyse esančią emocinę struktūrą. Kai vaikas jaučia grėsmę, tokios emocijos panaikinamos ir uždaroma smegenų dalis, atsakinga už mąstymą.

5) Leiskite vaikui patirti realius pasaulio subtilumus. Geriausias vaiko mokymas – leidimas aktyviai dalyvauti veikloje. Jam bus daug maloniau skaičiuoti sodo akmenis ar mokytis daržovių ir vaisių spalvų.

6) Leiskite vaikui tyrinėti ir manipuliuoti savo žaislais su suaugusiųjų priežiūra. Tai sukurs jūsų vaiko kūrybiškumą, įtikinant smegenis galvoti ir mokytis naujų būdų.

7) Ribokite televizijos žiūrėjimą ir video žaidimus. TV ir video žaidimai sukuria vaikams imlius režimus, atskiriant jį nuo turtingos ir įprastinės sąveikos su realiu pasauliu.

8) Vaikams nereikia brangių žaislų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kūdikiai labiau domisi ne rezultatais, o žaislų veiksmais. Taigi, sąveika su žaislais labiau veiksminga dalyvaujant ir tėvams, nes vaikai mokosi iš savo tėvų reakcijos taip pat.

9) Skatinkite vaikų atsakymus į iškeltus uždavinius, taip “auginsite mąstyseną”.

10) Dažnai pagirkite savo vaiko pastangas, ne tik jų intelektą. Girdami vaiko įsipareigojimus, strategijas ir atsidavimą idėjoms, pasieksite teigiamų rezultatų. Kita vertus, jei girsite tik vaiko intelektą galite suteikti pranešimą, kad jo protas yra tik gamtos dovana, o ne pastangos. Tokiu atveju, jis gali prarasti motyvaciją dirbti.

Priešingai nei daugelis tėvų galvoja, kad vaiko smegenys yra tarsi laivas, kuris paprasčiausiai gali būti perkraunamas tonomis žinių, vaiko intelektas yra dinamiškas procesas. Vaiko smegenys yra labiau prilygintinos raumenims – jos stiprėja nuo aktyvaus naudojimo. Taigi, mes turime leisti savo vaikams tyrinėti, patirti ir apsiginti nuo realaus pasaulio.

Komentarai

Komentuoti