penki būdai padėsiantys įveikti vaikų nerimo priepuolius
Sveikata Vaikai

Penki būdai padėsiantys įveikti vaikų nerimo priepuolius

Ar žinote, kad nuo 4% iki 10% vyresnio amžiaus žmonių yra diagnozuojamas nerimo sutrikimas? Tai visai nestebina, nes daug vaikų taip pat susiduria su nerimo sutrikimais.

Vaikų nerimą labai sunku pastebėti, nes dauguma simptomų imituoja įprastą vaikų elgesį, kuris laikomas normaliu vaikams. Nerimas gali pasireikšti ir jaunesniems nei 18 mėnesių vaikams. Ši problema turėtų būti traktuojama kaip įmanoma greičiau, tik taip bus išvengiama tolesnių komplikacijų jiems augant. Tiek vaikams, tiek suaugusiems patirti tam tikrą nerimą yra normalu. Tačiau, jei simptomai pasikartojantys ir gana stipriai pasireiškiantys, jie gali slėgti ir žlugdyti.

Nors atrodo sunku pastebėti nerimo sutrikimo požymius, yra tam tikrų simptomų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį. Labiausiai paplitę šie:

-Prasta koncentracija;
-Neramumas;
-Irzlumas;
-Sutrikęs miegas ir kiti miego sutrikimai;
-Padidėjęs prakaitavimas;
-Pykinimas;
-Galvos skausmas;
-Visada pavargęs (nuovargis);
-Nuotaikų kaita;
-Drebulys;
-Baimės jausmas;
-Galvos svaigimas;
-Virpesiai;
-Raumenų įtempimas (ypač veido);
-Noras būti atsiskyrusiu.

Kaip tėvai, jūs turite išmokti atpažinti šiuos požymius ir ieškoti pagalbos iškart pastebėjus nerimo sutrikimus. Žemiau pateikiami 5 žingsniai, kurių galite imtis norėdami padėti valdyti vaiko paniko priepuolius:

1. Ieškokite informacijos

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti – tai gauti kuo daugiau informacijos šia tema. Tokiu atveju jūs būsite geriau pasirengę susidoroti su situacija, jei žinosite ko tikėtis ir kaip nustatyti ką vaikas jaučia.

2. Mokykite savo vaiką

Nustebsite, kiek vaikas gali suvokti. Pasikalbėkite su juo apie tai kas vyksta ir leiskite jam žinoti, kodėl jis jaučia nerimą. Nuraminkite jį ir leiskite jam jaustis saugiu.

3. Kvėpavimo ir skaičiavimo pratimai

Mokykite vaiką keleto paprastų kvėpavimo ir skaičiavimo pratimų. Kai nerimo priepuolis ateina paprašykite, kad jis užsimerktų ir giliai kvėpuotų galvodamas apie savo mėgstamiausius žaislus ar mėgstamiausias knygas.

4. Stiprinkite jo pasitikėjimą savimi

Garantuokite, kad viskas bus gerai kai skaičiuosite ir kvėpuosite. Po praėjusio priepuolio pagirkite jį už puikų susitvarkymą. Tai sustiprins jo teigiamą patirtį ir pasitikėjimą savimi. O svarbiausia, jis išmoks kaip reikia elgtis kito priepuolio metu.

5. Ieškokite profesionalios pagalbos

Nors raminimo ir kvėpavimo pratimai padeda, jie tik laikina pagalba. Priepuolių greičiausiai bus ir daugiau ir jie gali stiprėti. Turėtumėte kreiptis profesionalios pagalbos. Specialistai gali geriausiai suteikti vaikui pagalbą, kurios tuo metu labai reikia.

Dauguma tėvų sutapatina žodžius “profesionali pagalba” su gydymu medikamentais. Svarbu žinoti, jog yra alternatyvų nerimui gydyti.

Komentarai

Komentuoti