kaip stiprinti vaiko pasitikėjimą savimi
Sveikata Vaikai

Kaip stiprinti vaiko pasitikėjimą savimi

Svarbiausia ką tėvai gali suteikti vaikui – tai vaiko pasitikėjimas savimi ir savigarba. Visi laipsniai ir sertifikatai nenaudingi jeigu vaikas neturi pasitikėjimo savimi. Tik save gerbiantis vaikas galės išbandyti naujus dalykus ar ateityje atidaryti savo įmonę. Jis negali būti lengvai paveikiamas kitų, nes jis žino, kad daro tai kas teisinga – toks turėtų būti jūsų vaikas. Kita vertus vaikas, kuris neturi savigarbos nuolat ieškos tėvų ar bendraamžių patvirtinimo, kai bandys kažką naujo.

Štai keletas patarimų, kaip sukurti vaiko pasitikėjimą savimi:

– Skatinkite vaiką savarankiškai atlikti įvairias užduotis. Nesvarbu, net jei jis tai daro neteisingai (kol jis yra saugioje aplinkoje). Svarbiausia leisti jam pabandyti, kad jis neabejotinai įgytų pasitikėjimą susilaukus sėkmės. O kai jis įgis pasitikėjimą norės išbandyti daugiau ir daugiau. Vaikas suvoks, kad gali padaryti daugiau savo jėgomis.

– Sutelkti dėmesį į jo stipriąsias puses, o ne silpnumą. Suprantama, kad tėvai savo vaikui nori geriausio. Tačiau, jie turi žinoti, kad kiekvienas vaikas yra ypatingas ir unikalus. Nors matematika labai svarbi disciplina, vaikui tai gali visiškai nepatikti. Vietoj pamokslų pabandykite jį įtraukti į matematiką susiejant ją su jam maloniais dalykais. Tai leis sumažinti jo pasipriešinimą matematikos mokymuisi ir apie ją galvoti, kaip apie įdomų dalyką. Jūs niekada nežinote, kokie kūrybingi galite būti.

– Girkite savo vaiką kai jis padaro kažką gerai. Vaikai nuolat ieško patvirtinimų. Tėvai paprastai labai svarbūs vaikui, nes jie lengviau atkreipia dėmesį į klaidas. Tiesiog reikia žinoti ir atsiminti, kad vaikai (kaip ir visi kiti) tikisi išgirsti pagyrų.

– Jeigu tėvai yra nepatenkinti vaiko elgesiu apie tai turi pasakyti vaikui. Žinoma, vaikams meilę demonstruoti reikia, bet ne tada kai kalbama apie neigiamą elgesį. Vaikas turi žinoti, kad tėvai vis dar myli jį, nors ir baudžia. Pasakykite savo vaikams, kad mylite juos, tačiau kiekvienas blogas darbas susilaukia rezultatų.

– Išmokykite vaiką naujų įgūdžių. Tai apima mokymąsi naudotis žirklėmis, adata, daugybės lentele ir kt. Įvairūs įgūdžiai padeda susidoroti su įvairiomis gyvenimiškomis situacijomis. Mes turime padėti sukurti jam socialinius įgūdžius, kaip susirasti draugų, motorinius įgūdžius, kaip naudotis žirklėmis, šakute ir peiliu. Kiti svarbūs įgūdžiai yra raštingumas ir mokėjimas skaičiuoti.

– Sukurkite galimybes jiems kalbėti priešais šeimos narius. Tai gali padėti viešajame kalbėjime ir padidinti jų pasitikėjimą visuomenėje apskritai. Pradėkite tai daryti namie. Kai jie galės įveikti kalbėjimo prieš šeimos narius baimę, lengviau bendraus su draugais ir artimaisiais. Paraginkite juos kalbėti ir jūs galėsite sužinoti apie tai, ką jie galvoja.

Išbandykite šiuos patarimus pirmieji!

Komentarai

Komentuoti